امروز  یکشنبه۳۱ تیر ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


فروش فیلم محمد رسول‌الله از ۱۲ میلیارد تومان عبور کرد/ اکران سراسری فیلم «شاهزاده روم»
15 آبان 1394
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
انیمیشن سینمایی «شاهزاده روم» با اقبال مخاطب مواجه شده و در هفته جاری اکران سراسری آن در شهرستان‌ها آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا به نقل از فارس، فصل پاییز با بازگشایی مدارس و دانشگاه فصل خوبی برای اکران فیلم های سینمایی به شمار می آید اما متاسفانه در همین فصل با اکران فیلم های که تنها دو هفته یا نهایتا سه هفته بر پرده سینماها قرار می گیرند امکان دیده شدن برای فیلم ها وجود ندارد.

از روز چهاشنبه فیلم انیمیشن «شاهزاده روم» بر پرده سینماها آمد که با توجه به کیفیت و محتوای آن توانسته نظر کودکان را جلب کند.  در این  فیلم «محمد رسول الله» بعد از گذشت دو ماه و ده روز از اکرانش هنوز هم مخاطب را به سالن های سینما می کشاند. 

غلامرضا فرجی مدیر پخش حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در باره فروش فیلم «شاهزاده روم» گفت: فروش فیلم بسیار خوب بوده است و طول این سالها انیمیشن با این اقبال مواجه نشده بود. این فیلم روز چهارشنبه ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در تهران و پنج شنبه ۱۳ میلیون تومان فروش داشت.

وی درباره سالن های این فیلم گفت:  ۱۰ سالن کامل فیلم در اختیار دارد که با توجه به اقبال مخاطبین سالن های دانش آموزی که نصف روز فیلم را نمایش می دهند نیز در تلاشند تا سالن کامل در اختیار فیلم قرار دهند. 

فرجی درباره اکران شهرستان ها توضیح داد: فیلم از شنبه در شهرستان ها اکران سراسری خواهد داشت. و پیش بینی ما برای فروش فیلم بسیار خوب است. 

امیرقطبی مدیرپخش فیلمیران در گفت و گوبا خبرنگار سینمایی فارس درباره فروش فیلم «چهارشنبه۱۹ اردیبهشت» گفت:فیلم سینمایی «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» ۹ شب نمایش داشته که تاکنون در تهران به فروش ۱۶۵ میلیون تومان دست یافته است این فیلم ظرف سه روز گذشته در سالن های شهرستان به نمایش درآمده که۲۰ میلیون نیز در شهرستان فروش داشته است. 

وی درادامه به فروش شب گذشته فیلم اشاره کرد و گفت: فروش فیلم در شب گذشته (۱۴ آبان) در تهران به فروش ۳۴ میلیونی دست یافت در تهران ۱۸ سالن در اختیار دارد.

مدیران دفتر نورتابان برای هماهنگی های لازم جهت اکران فیلم محمد رسول الله خارج از کشور بودند اما دفتر پخش در گفت و گویش با فارس گفت: فروش فیلم شب گذشته بیش از ۷۵ میلیون تومان بوده و ظرف سه روز گذشته فروش فیلم از ۱۲ میلیارد تومان عبور کرده است اما به دلیل اکران گسترده فیلم در شهرستان ها هنوز آمار دقیقی از فروش شهرستان ها در دست نیست.

علی شعبانی مدیر پخش دفتر رسانه فیلمسازان درباره فروش فیلم های «۳۶۰ درجه» و «پدر آن دیگری» توضیح داد»: فیلم سینمایی ۳۶۰ درجه به فروش ۴۱۰ میلیون تومان رسید که در تهران فروش فیلم ۳۳۰ میلیون تومان و در شهرستان ۸۰ میلیون تومان بوده است. فیلم سینمایی «پدر آن دیگری» به فروش ۱۳۰ میلیون تومان در تهران دست یافت . این فیلم در هفته جاری در شهرستان ها به نمایش درمی آید. 

تا زمانی که گزارش فروش فیلم ها آماده می شد آمار فروش فیلم «عاشق ها ایستاده می میرند»، «ارغوان» و «ماهی سیاه کوچولو» به دستمان نرسید.

  کد مطلب: 9359