امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


امام جمعه هریس:

سیاست خارجی جمهوری اسلامی متعلق به همه نظام ها است
15 آبان 1394
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
امام جمعه هریس گفت: سیاست خارجی متعلق به همه نظام ها و بر اساس قانون اساسی و متخذ از اسلام است و به یک حزب و جناح خاص با یک سلیقه خاص تعلق ندارد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا، حجت الاسلام احمدی امام جمعه شهرستان هریس در خطبه های این هفته هریس با اشاره به  دیدار مقام معظم رهبری با وزیر امور خارجه،سفیران کشور اظهار داشت: معظم له در این دیدار به صورت تخصصی به تبیین بخشی از نکات اصلی در باب سیاست خارجی جمهوری اسلامی پرداختند و فرمودند: سیاست خارجی متعلق به همه نظام  بر اساس قانون اساسی و متخذ از اسلام است و به یک حزب و جناح خاص با یک سلیقه خاص تعلق ندارد و از این جهت است که در سیاست خارجی باید اصول نظام اسلامی رعایت شود در قانون اساسی اسلام معیار سیاست خارجی است بنابراین موضع‌گیری در مقابل کشورها و مسائل مختلف، باید مختصات دینی داشته باشد.

وی ادامه داد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران  مانند همه‌ی کشورهای جهان بر منافع بلندمدت و اصول و ارزش‌ها استوار است و با رفت‌وآمد دولت‌ها با سلایق سیاسی گوناگون، تغییر نمی‌کند؛ دولت‌ها فقط در تاکتیک‌ها و ابتکارات اجراییِ راهبردهای سیاست خارجی تأثیرگذار و دخیلند.

امام جمعه هریس خاطر نشان کردند: مقام معظم رهبری فرمودند: اهداف آمریکا در منطقه، ۱۸۰ درجه با اهداف ایران، متفاوت است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به تبلیغات پُرحجم بیگانگان درباره‌ی تغییر اجباری یا خودخواسته در سیاست خارجی جمهوری اسلامی افزود: این تحلیل خوش‌خیالانه‌ی غربی‌ها، در حقیقت ناشی از فشار این واقعیت است که سیاست خارجی جمهوری اسلامی، لااقل در سطح منطقه همچون سدّی مستحکم و صخره‌ای استوار، مانع از یکه‌تازی‌های قدرت‌های سلطه‌گر به‌ویژه آمریکا شده است و آنها، همیشه در آرزوی تغییر این سیاست‌ها هستند.

مفهوم شعار مرگ بر آمریکا مرگ بر سیاست های آمریکاو استکبار است

امام جمعه هریس در بخش دیگر از سخنان خود به توصیه های رهبر معظم انقلاب اسلامی به دانش آموزان و دانشجویان در باب مبارزه با استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار اشاره کرد و گفت: ۱۳آبان و روز ملی مبارزه با اتکبار جهانی در سال ۱۳۹۴ از خصوصیات خاص برخوردار بود چرا که در مقطعی به روز مبارزه با استکبار جهانی رسیدیم که گروههایی در کشور سعی در بزک کردن چهره استکبار دارند و تلاش میکنند که منکر دشمنی استکبار جهانی و آمریکای جهان خوار با ایران اسلامی و انقلاب اسلامی شوند.

وی ادامه داد :در چنین شرایطی رهبر حکیم انقلاب اسلامی صراحتا و با منطق استدلال روشن به تبیین چرایی شعار مرگ بر آمریکا و مبارزه با استکبار پرداختند در حالی که برخی از ساده لوحان به بهانه های مختلف منکر اهمیت مبارزه با آمریکا شده و برخی دیگر شعار مرگ بر آمریکا راتقبیح می کنند.

امام جمعه هریس اضافه کرد : مقام معظم رهبری به جایگاه مهم بصیرت در شرایط کنونی تاکید می کنند وبا بیان تجربیات تاریخی ملت ایران نشان می دهند که مبارزه ملت ایران با آمریکا ،اقدامی منطقی،خردمندانه و متکی بر تجربیات تاریخی مهمی است که نمی توان از آنها غفلت کرد.

وی ادامه داد : شعار و فریاد مرگ بر آمریکای ملت ایران دارای پشتوانه‌ قوی عقلانی و منطقی و برگرفته از قانون اساسی و تفکرات اصولی است که ظلم و ستم را برنمی‌تابد.

حجت الاسلام احمدی تصریح کرد: مفهوم این شعار، مرگ بر سیاست‌های آمریکا و استکبار است و این منطق برای هر ملتی تشریح شود آن را می‌پذیرد.

حتی اگر سال ها بطول انجامد نگذاریم جنایت آل سعود در مجامع جهانی به فراموشی سپرده شود

حجت الاسلام احمدی در بخش دیگر از سخنان خود یادآوری کرد: چهل روز از آن روز طولانی که انگار پایانی نداشت می‌گذرد، روزی که نه‌تنها داغ از دست دادن نزدیک به ۴۵۰زائر هموطنمان را روی سینه‌مان گذاشت بلکه غم کشته شدن حدود ۶ تا ۷ هزار حاجی مظلوم ازسرتاسر دنیای اسلام نیز بر دل‌هایمان نشست. حج امسال را بی گمان باید غم انگیز ترین حج تاریخ اسلام خواند.

وی با اشاره به دلایل عمدی بودن جنایت آل سعود افزود: عمل نکردن عربستان به وظایف خود و کارشکنی در رسیدگی به حال مصدومین،همکاری نکردن عربستان برای روشن شدن ابعاد فاجعه منا،سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی موساد در فاجعه منا برنامه ریزی کرده بود،شرکت های امنیتی اسرائیلی با ماموران عربستان سعودی همکاری داشتند.

هدف تربیت اسلام، پرورش روح حقیقت جویی و قوه تشخیص در افراد است تا انسان های با ایمان ،باتقوا و عامل به خوبیها تربیت کند

امام جمعه هریس در بخش پایانی سخنان خودضمن گرامیداشت هفته تربیت افزود:تربیت به معنای باروری و شکوفایی بذرهای نهفته و کثیف گنجینه های پنهان وجود انسان است . تربیت به معنای رشد ، نمو و پرورش دادن است .

وی بیان کرد: صاحب نظران ،چهارعمل اصلی تربیت را به شرح زیر تعریف کرده اند :خانواده ، نخستین و حساس ترین پایگاه تربیت است   و اولین کانون شکوفایی استعداد های افراد می باشد.مدرسه: مدرسه عامل مهم دیگری در تکوین شخصیت علمی و تربیتی است.وسایل ارتیاط جمعی:ابزاری که مستقیم و غیرمستقیم در تار و پود زندگی راه یافته اند ، می توانند بزرگترین نقش را در تربیت ایفا کنند.جامعه:فضای جامعه و ارزشها و ضد ارزشها موجود، مستقیم و غیرمستقیم بر روان و شخصیت آدمی تأثیرمی گذارد.

وی تاکید کرد: هدف تربیت اسلام، پرورش روح حقیقت جویی و قوه تشخیص در افراد است تا انسان های با ایمان ،باتقوا و عامل به خوبیها تربیت کند.

گفتنی است در بین الصلاتین نماز جمعه این هفته هریس یحیوی فرماندار شهرستان هریس گزارشی از عملکرد دولت را ارائه داد.

 

 

 

 

 

 

  کد مطلب: 9333