امروز  یکشنبه۳۱ تیر ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


امام جمعه هریس :

«اعتماد متقابل» دولت و ملت، کشور را به پیشرفت می‌رساند
7 فروردین 1394
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
امام جمعه هریس با اشاره به ظرفیت های ملت ایران و سیاست های نظام برای تحقق آرزو های بزرگ ملی،همکاری های صمیمانه و همدلی بیشتر میان دولت و ملت را شرط عملیاتی شدن و تحقق آرزوها و لازمه شکل گیری این همکاری و همدلی را اعتماد متقابل دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا،حجت الاسلام احمدی  امام جمعه شهرستان هریس در نخستین نماز جمعه سال ۹۴  ضمن سفارش خود ونمازگزاران به رعایت تقوای الهی با بیان اینکه مقام معظم رهبری شعارهای هر سال را بر مبنای مسائل روز و نیازهای نظام اسلامی مشخص و نامگذاری می‌کنند، اظهار داشت: ولایتمداری چهار چوب ولی امر حرکت کردن است و عدول از آن  ضرر  زیان بزرگی به دین و دنیا می رساند.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید تحت عنوان دولت و ملت ، همدلی و همزبانی از سوی مقام عظمای ولایت گفت: در متون علوم سیاسی بر اساس مبانی ،نگرش ها و تجربیات تاریخی تقسیم بندی های گوناگونی از انواع حکومت ها وجود دارد که طبق آن حکومت به سه دسته اصلی  تقسیم می شوند: دسته اول حکومت استبدادی و دیکتاتوری که حکومت عربستان مصداق عینی  می باشد، دسته دوم دموکراسی های غربی  هستند که با تزویر و تبلیغات اداره می شوند. اما سومین حکومت نظامی است که با محبت و عطوفت مردم اداره می شود.

امام جمعه هریس با بیان اینکه دولت برخاسته از ملت است تاکید کرد:دولت باید پیگیر خواسته های ملت باشد و آن ها را بر آورده کند. ملت وظیفه دارد تا از دولتمرد ها حمایت کندو به آنها اعتماد داشته باشد.

خطیب جمعه هریس با اشاره به ظرفیت های ملت ایران و سیاست های نظام برای تحقق آرزو های بزرگ ملی،همکاری های صمیمانه و همدلی بیشتر میان دولت و ملت را شرط عملیاتی شدن  و تحقق آرزوها  و لازمه شکل گیری این همکاری و همدلی را اعتماد متقابل دانست.

وی افزود: هر چه ملت و دولت صمیمیت بیشتر و همدلی و همکاری بیشتری داشته یاشند کارها بهتر پیش خواهد رفت و آثار آن را مردم عزیزمان به چشم خواهند دید.پس باید هم دولت ملت را به معنای واقعی قبول داشته باشد و ارزش و اهمیت و توانایی ملت را به درستی بپذیرد و هم ملت به دولت که کارگزار کارهای آنهاست به معنای حقیقی کلمه اعتماد کند.

حجت الاسلام احمدی در بخش دیگر از سخنان خود  با اشاره ۱۲ فروردین ،سالروز تاسیس نظام جمهوری اسلامی گفت:نهال انقلاب اسلامی که با نثار خون بهترین فرزندان ایران رشد کرده بود سرانجام در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به بار نشست و یا پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل دولت موقت از سوی حضرت امام (ره) زمینه سازی مهم ترین همه پرسی تاریخ ایران زمین جهت تعیین نوع حکومت در ایران فراهم شد .

وی با بیان اینکه روز جمهوری اسلامی از مهم ترین اعیاد ملی ایران است ادامه داد: روز دوازده فروردین روز ظهورشخصیت واقعی ایران ،روز پیروزی مستضعفین بر مستکبرین و روز تثبیت انقلاب اسلامی است که بدون تردید زمینه ساز حکومت عدل اسلامی در سراسر جهان خواهد بود.

امام جمعه هریس در بخش پایانی سخنان خود گفت: کشورهای عضو خلیج فارس با رهبری عربستان سعودی و با پشتیبانی آمریکا جهت سرکوبی انقلاب بحق مردم مسلمان یمن دو روز است به طور گسترده با بمباران هوایی مردم بی دفاع یمن را مورد حمله قرار  دادند و تعدادی از افراد بی دفاع را زن و کودک و پیر و جوان را شهید و مجروح می کنند و عربستان با این تجاوز به دنبال اهداف همپیمانان خود در منطقه می باشد که امید است رسوایی آنها بزودی آشکار شودو قطعا ملت یمن ساکت نخواهد نشست و  به این تجاوز در زمان مناسب پاسخ خواهد داد.

 

 

  کد مطلب: 867