امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


فرماندار هریس:

اولویت اصلی دهیاران هریس جذب مشارکت های مردمی برای توسعه روستاهاست
28 مهر 1394
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
فرماندار شهرستان هریس در همایش دهیاران شهرستان که در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد گفت: جذب مشارکت های مردمی برای توسعه روستاهای شهرستان باید اولویت دهیاران باشد دهیاران پل واسط بین دولت ومردم برای ارایه خدمات زیربنایی وحقوقی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا، به نقل ار خبرنگار  خبرگزاری صدا و سیما در هریس، حسن یحیوی در همایش دهیاران شهرستان هریس اظهار داشت: برای توسعه روستاها دهیاران باید با برنامه ریزی های مناسب زمینه حضور و مشارکت مردم در کارهای عمرانی، فرهنگی و اجتماعی را فراهم کنند.
وی افزود: دهیاران ضمن مطالعه وظایفی که قانونگذار برای آنها تعریف کرده است، به این امر صرف قبول مسئولیت و انجام ندادن کارها نگاه نکنند بلکه به آن به عنوان احساس وظیفه نگاه کنند و در مدت مسئولیت در حل مشکلات مردم تلاش و زمینه ایجاد امید و نشاط را در روستاها فراهم کنند.دهیاران وروسای شوراها در فعالیت های فرهنگساز بویژه صرفه جویی در مصرف آب وکشت محصولات خشکی پسند ومدیریت پسماندهای روستایی با جدیت ورود کنند.
فرماندار شهرستان هریس همچنین با اشاره به اینکه با مشارکت روستائیان شهرستان هریس در زمینه های مختلف از جمله راه روستایی ،طرح های هادی کارهای خوبی انجام شده است، گفت: ساکنان روستاهایی که در پروژه های عمومی همکاری کنند تکمیل این پروژه ها با اولویت بندی اجرا خواهد شد.
یحیوی با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: دهیاران باید زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند چرا که دوست و دشمن چشمشان به برگزاری انتخابات در کشور است و حضور حداکثری مردم همه معادلات دشمنان خارجی و داخلی را برهم خواهد زد.
در ادامه مرندی مدیرکل دفتر امور روستایی وشوراهای استانداری به تبیین اهمیت شوراها و دهیاران در مدیریت روستاها پرداخت

وی شهرستان هریس را از لحاظ جمعیت تحت پوشش دهیاری ها در جایگاه ممتازی در استان دانست و  گفت: بیش از ۹۸درصد جمعیت روستایی شهرستان از خدمات دهیاران بهره مند هستند.
وی در ادامه به توجه ویژه دولت تدبیر وامید به اشتغالزایی در روستا ها اشاره کرد و از دهیاران و روسای شورا های اسلامی روستا ها خواست تا با تشویق جوانان و زنان روستایی نسبت به تشکیل شرکت های تعاونی تولیدی واخذ تسهیلات با کارمزد ۴ در صد در قالب طرح مشارکت مردم مناطق روستایی وکمتر توسعه یافته در فعالیت های اقتصادی و تولیدی اقدام نمایند.

DSC03496 DSC03497 DSC03512 DSC03563 DSC03498

  کد مطلب: 8478