امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌شرقی هشدار داد

هک رایانه شخصی از طریق شبکه های اجتماعی
28 مهر 1394
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌شرقی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با ورود به پروفایل وی در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به نفوذ در سیستم وی کرده و برخی از تصاویر و مطالب وی را به دیگران ارسال کرده مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا به نقل از آناج، محمد قاسملو بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با ورود به پروفایل وی در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به نفوذ در سیستم وی کرده و برخی از تصاویر و مطالب وی را به دیگران ارسال کرده مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در بررسی فنی مشخص شد سیستم و پروفایل فرد شاکی متاسفانه مورد نفوذ و هک واقع شده و احتمالا اطلاعات و تصاویر وی به سرقت رفته و حتی پروفایل وی نیز مورد سوءاستفاده قرار گرفته است.

این مقام انتظامی افزود: پس از اخذ دستور مقام قضایی، بررسی فنی و پلیسی انجام و فرد متخلف شناسایی و طی یک عملیات منسجم توسط کارآگاهان پلیس فتا دستگیر و به مقر این پلیس منتقل شد.

وی در ادامه بیان داشت: متهم که خود را با مستندات مستدل و محکم مواجه دید لب به سخن گشوده و بزه منتسب را پذیرفت و به آن اعتراف کرد از این رو پرونده تکمیل و به همراه طرفین برای سیر مراحل قضایی تحویل دادسرا شد.

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: برابر ماده یک قانون جرائم رایانه‌ای هر کس به طور غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از ۹۱ روز تا یک سال یا جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۲۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم می‌شود از این رو شهروندان باید این مراتب را همیشه مدنظر داشته تا آسیب مطرح شده متوجه آنان نشود.

  کد مطلب: 8437