امروز  یکشنبه۳۱ تیر ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


روستاییان آذربایجان رکورد شکشتند، این بار در استعمال دخانیات!
24 مرداد 1394
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
تبریز به عنوان شهر اولین ها شناخته شده است. حالا مسئولان بهداشت آذربایجان شرقی از اولین دیگری سخن به میان آورده اند که اصلا برازنده این استان و مردمانش و مایه فخر فروشی نیست. رتبه نخست استعمال دخانیات کشور در روستاها و رتبه دوم در شهرها!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا به نقل از فارس، رئیس مرکز بهداشت شهرستان تبریز با اشاره به آمار مصرف دخانیات در آذربایجان‌شرقی گفت: از لحاظ میزان مصرف دخانیات در مناطق شهری دارای رتبه دوم کشوری و در مناطق روستایی دارای رتبه نخست در کشور هستیم.

حسین خسروشاهی در کار گروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی شهرستان تبریز اظهار داشت: متاسفانه میزان مصرف دخانیات در مناطق روستایی استان بیش از مناطق شهری است.

۷۴ درصد مردم تبریز در سفره‌های خود از نکمدان استفاده می‌کنند

وی با اشاره به اینکه سالانه ۶ کمپین تبلیغات سراسری در رابطه با مسائل خطرناک بهداشتی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم، گفت: مرحله نخست این تبلیغات در زمینه کاهش میزان مصرف نمک آغاز شد ولی طبق آمار همچنان ۷۴ درصد از مردم در سفره‌های خود از نمکدان استفاد می‌کنند.
خسروشاهی با بیان اینکه فاز دوم این تبلیغات و کمپین در زمینه لبنیات آغاز شده و هم اکنون در سطح شهر شاهد این اطلاع‌رسانی‌ها هستیم، تصریح کرد: کمپین‌های بعدی نیز طبق تقویم برنامه‌ریزی شده اجرا می‌شوند.

۶۴ درصد از کارکنان دولت آذربایجان‌شرقی اضافه وزن دارند/ ۴۸ درصد مردم آذربایجان‌شرقی فعالیت فیزیکی کمی دارند

رئیس مرکز بهداشت شهرستان تبریز با اشاره به اینکه ۴۸ درصد از مردم استان فعالیت فیزیکی کمی دارند، گفت: در حال حاضر ۶۴ درصد از کارکنان ادارات استان اضافه وزن دارند.
وی ادامه داد: در زمینه میزان مصرف سبزی و میزان فشار خود در رتبه متوسط کشوری قرار داریم که این آمار نگران‌کننده است و از طرفی ۴۸ درصد از مردم استان از روغن مایع و ۳۸ درصد از روغن جامد استفاده می‌کنند.

کاهش قلیان‌سراها

خسروشاهی با اشاره به اقدامات انجام یافته در زمینه کاهش میزان مصرف قلیان در استان، اظهار داشت: نخستین گام در این زمینه منع صدور مجوز برای راه‌اندازی قلیان‌سرا بود که به موجب همین رویکرد میزان قلیانسراهای ما از ۴۵۰ مورد در ابتدای سال ۹۳ به ۳۵۰ مورد در ابتدای سال ۹۴ کاهش یافته است.

  کد مطلب: 5246