امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


پنج شنبه ها با شهدای هریس

مروری بر زندگینامه و وصیت نامه شهید احمد کشاورزیان: اگر من به فیض شهادت رسیدم هیچ کس برای من گریه نکند
15 مرداد 1394
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
اگر من به فیض شهادت رسیدم هیچ کس برای من گریه نکند و سیاه نپوشد و عوض آن به امام دعا کند و فرج امام زمان(عج) را از خداوند درخواست کنید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا  متن زیر قسمتی از وصیت نامه و زندگینامه شهید احمد کشاورزیان که در سال ۶۲ و در فکه به شهادت رسید.

اگر من به فیض شهادت رسیدم هیچ کس برای من گریه نکند و سیاه نپوشد و عوض آن به امام دعا کند و فرج امام زمان(عج) را از خداوند درخواست کنید و به کلیه ی دوستان و آشنایان توصیه می نمایم که دعا و نماز را فراموش نکنید بخصوص در نمازهای جماعت و جمعه شرکت کنید چون در جماعت، انسان آگاه می شود. ای پدر و مادری که این وصیت را می خوانید در تربیت کودک خود و یاد دادن قوانین اسلام از کوچکی به فرزند خود غافل نباشید، به او قرآن یاد بدهید و او را آماده کنید که فردی مفید برای جامعه باشد. ای برادر و خواهر، مساجد را ترک نکنید، کلاسهای عقیدتی در آن بگذارید و مردم را آگاه کنید. پدر و مادر عزیزم مبادا در سوگ من ناراحتی کنید اگر ناراحت شدید بروید نزد پدر و مادر بقیه ی شهداء و از آنها درس صبر بگیرید. پدر و مادر عزیز به حزب الهی کمک کنید، چه از نظر مادی و چه از نظر معنوی. پدر و مادر عزیزم برای من در خانه یک پرچم سرخ آویزان کنید و موقعی که جنگ تمام شد و انتقام همه ی شهیدان گرفته شد آن را بردارید تا دشمن بفهمد که مردم ما تا انتقام خون شهیدان را نگیرند از پا نمی نشینندو و سخن دیگر من به محصلین عزیز است، ای خواهر و برادر محصل با درس خواندن و بارور کردن اقتصاد کشور ضربه ای بزرگ به ابرقدرتها بزنید، درس را فراموش نکنید زیرا اگر درس را ول کنید، ضد انقلابهای خائن درس می خوانند و پست و مقام کشور به دست آنها می افتد. و شما ای معلمان عزیز، فرزندان این انقلاب خونبار را درس بدهید و آنان را تربیت کنید ان شاءالله وارث زمین گردند. و من در آخر به امت حزب اللهی هریس توصیه می نمایم که مشتهای گره کرده ی خود را به دهان ضد انقلاب و منافقین ضد اسلام بزنند و امیدوارم عزیزانم در مراسم سوگواری من بتوانند برادر سلیم موذن زاده را جهت خواندن قرآن و نوحه به مجلس اینجانب بیاورند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته – احمد کشاورزیان


بسم رب الشهداء والصدیقین
« زندگینامه شهید احمد کشاورزیان هریس»

شهید احمد کشاورزیان در نوزدهم تیر ماه سال ۱۳۴۴ ه.ش در یک خانواده مذهبی در شهر هریس ، محله آخمرلو ، شهید رجبی آذر فعلی دیده به جهان گشود . تحصیلات ابتدایی و راهنمایی خویش را در محل اقامت خویش با موفقیت به پایان رسانید . بعد از آن جهت ادامه تحصیل در مقطع متوسطه به شهر تبریز عزیمت کردند.
دوران تحصلی ایشان مصادف بود با روزهای پر حادثه انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران که وی بطور فعال در راهپیمایی ها و تظاهرات ضدرژیم شاه ملعون شرکت می کرد. بعد از پیروز شدن انقلاب اسلامی که دشمنان این انقلاب در راس آنها آمریکای جنایتکار ، رژیم بعثی عراق صدام ملعون را جهت حمله به خاک عزیزمان تحریک کردند و عملا” جنگ میان دو کشور به وقوع پیوست .
شهید احمد کشاورزیان مثل بسیاری از جوانان این مرز و بوم به خود وظیفه دانست که درس و مشق خود را کنار گذاشته و جهت دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی و نیز جهت دفاع از عزت و ناموس کشورمان راهی جبهه های حق علیه باطل گردد. بعد از مدتهای طولانی حضور در جبهه ها ایشان در تاریخ ۲۴/۰۱/۱۳۶۲ در منطقه غرب کشور «فکه» با اثابت ترکش خو مپاره جان به جان آفرین تسلیم نمود و به آرزوی دیرینه اش که همانا کشته شدن در راه اسلام و قرآن بود نایل گشت. روحش شاد و راهش پر رهرو باد. (آمین )

  کد مطلب: 4910