امروز  سه شنبه۲۳ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


پنج شنبه ها با شهدای هریس

مروری کوتاه بر زندگینامه شهید دانیال بهرام نژاد
18 تیر 1394
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
احساس وظيفه در زمينه دفاع مقدس و پيروي از رهنمود هاي امام امت بارها وی را از حوزه به طرف جبهه هاي جنگ حق عليه باطل كشاند .

ما به راه حق و جویای حقیم                                           در مدار نور حق مطلقیم

گفت پس مارا ازمردن باک نیست                               جان افلاکی سزای خاک نیست

شهید دانیال بهرام نژاد در سال ۱۳۴۶ در شهرستان هریس و در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. او پس از گذراندن دوره طفولت در محیط خانه برای شروع تحصیل وارد یکی از مدارس نو بنیاد هریس شد و همزمان با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی دوران تحصیل در ابتدایی را به پایان رسانید و دوره ی دوره راهنمایی را تا سال ۱۳۶۰ در مدرسه راهنمایی شهدا گذرانید بطوری که سال ۱۳۶۱ وارد دبیرستان شهید مدنی هریس گردید.

سال های تحصیل ایشان از نظر درس و ادبش مورد رضایت اولیای مدارس بود . مخصوصآ خوش خلقی و رفتار صمیمانه ی او با دوستان و همکلاسان زبانزد معلمان و مربیان و آشنایان بود . تربیت خانوادگی و دلبستگی به مظاهر دینی و علاقه شدید به روش و منش بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) او را از مدرسه به مکتب کشانید به طوری که مدت ۵ سال از دوران نوجوانی خود را در این حوزه مشغول تحصیل بود. احساس وظیفه در زمینه دفاع مقدس و پیروی از رهنمود های امام امت بار ها او را از حوزه به طرف جبهه های جنگ حق علیه باطل کشاند . به طور که تا اتمام جنگ تحمیلی عراق ایشان با حضور متناوب خود در حوزه و جبهه نمونه ی راستینی از علم و عمل را با تلاش های بی وقفه ی خود به نمایش گذاشت. ایشان پس از اینکه خدمت نظام وظیفه را طی دوران جنگ در متن جبهه ها سپری نمود با خاتمه ی جنگ به حوزه بازگشت و برای ادامه تحصیل علاقه شدیدی به ادامه تحصیل در حوزه علمیه قم را داشت که مجاهده برای چرخش زندگی و احساس وظیفه در قبال خانواده مانع حضور او در حوزه علمیه گردید و به ناچار در اداره ی برق هریس برای ارائه خدمت به همنوعان مشغول گردید.

تعلق خاطر او به جبهه و جنگ و شهدای همرزمش و همچنین احساس مسئولیت در جهت حراست از حریم کشور اسلامی ایران موجب شده بود تا ایشان ضمن خدمت در اداره ی برق از حضور در پایگاههای مقاومت بسیج و گردان های عاشوره غافل نماند و همیشه در مانور های ترتیب یافته جهت تقویت توان دفاعی کشور حضور فعال داشته باشد تا اینکه در مانور طریق القدس به تاریخ ۴/۲/۱۳۷۶ که در صالح آباد کرمانشاه برگزار گردیده بود شرکت نمود و در حین عملیات به آرزوی ده ساله ی خود که همانا پیوستن به خیل شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و همرزمان شهیدش بود جامه عمل پوشاند و به درجه رفیع شهادت نایل گشت . حضور چشمگیر مردم قدردان شهرستان هریس و حومه در مراسم تشییع جنازه این شهید و مجالس بزرگداشت ایشان و یاد آوری از ایثار گریهای او در زمینه های خدمت به مردم محروم در پشت جبهه و تلاش در جبهه ها حکایت از عظمت روحی این شهید بزرگوار داشت.

امید است تنها یادگار به جا مانده از ایشان با الهام از روش و منش پدر نمونه ی شایسته در مقام علم و عمل برای این شهید بزرگوتر قرار گیرد.

گر صید خدا شوی ز غم رسته شوی                    گر در صفت خویش روی بسته شوی

می دان که وجود تو حجاب ره توست             با خود منشین ک هر زمان خسته شوی

 

  کد مطلب: 3816