امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


خسارت ۲۵ میلیارد ریالی سیل در شهرستان هریس
6 خرداد 1397
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
علی محمودی از خسارت 25 میلیارد ریالی سیل به زمینها ، تأسیسات و زیرساخت‌های کشاورزی مناطق روستایی وشهری این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا ،  علی محمودی درشورای اداری شهرستان هریس با تقدیر از ادارات خدمات‌رسان وکمک‌رسان در سیل چندروز اخیر گفت: متأسفانه بر اثر بارش شدید و وقوع سیل در روستاها و شهرهای شهرستان هریس خسارت به مزارع کشاورزی و زیرساخت‌ها و واحدهای مسکونی آنها وارد شده است.

وی افزود: بلافاصله پس از گزارش‌های اولیه مبنی بر وقوع سیل در این شهرستان، ستاد مدیریت بحران شهرستان در محل حادثه نشست فوق‌العاده داشت که در این نشست دستگاه‌های خدمات‌رسان مکلف به برقراری مجدد خدمات زیربنایی از جمله آب شرب، گاز و برق شدند و اکنون نیز در حال حاضر برق، گاز و آب هیچ‌یک از روستاهای سیل‌زده قطع نیست .

فرماندار شهرستان هریس افزود : سیل  اخیر به ۱۲۰۰هکتار از اراضی زراعی و باغی و همچنین به ۴۹۴۰ متر کانال آبرسانی کشاورزی در این شهرستان خسارت کلی وارد کرده که برآورد اولیه ریالی نزدیک به ۲۵ میلیارد ریال می‌باشد.

محمودی در ادامه از برنامه‌های تدوین شده به منظور توسعه شهرستان خبر داد و از مسئولین ادارات شهرستان خواست با همدلی و تعامل با مجموعه فرمانداری، در تحقق این برنامه‌ها سهیم گردند.

فرماندار هریس در این جلسه از صدور ۳۲ جواز تأسیس وتوسعه واحدهای صنعتی و معدنی توسط اداره صنعت، معدن وتجارت شهرستان هریس در طی ۱۴ماه  خبردادوافزود : این واحدها با سرمایه گذاری بیش از ۵۰ میلیارد ریال و اکثرا با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰درصد در حال احداث می‌باشند که تا پایان امسال به بهرداری خواهند رسید.در این راستا برای ۴۶۰ نفر به‌صورت مستقیم شغل پایدار ایجاد می‌گردد.

وی   با تأکید بر لزوم اتخاذ تدبیری جدی برای عمران و آبادی روستاها و تقویت معیشت مردم به عنوان ابزار تثبیت جمعیت روستایی از دهیاران و روسای شوراهای اسلامی خواست با تکیه بر ظرفیت‌های موجود به ویژه طبیعت بکر و دیدنی و وجود کلانشهر تبریز در مجاورت شهرستان هریس نسبت به ارائه نقطه نظرات بدیع در خصوص ایجاد مشاغل گردشگر محور تأکیدکرد.

فرماندارهریس  تقویت گردشگری و صنعت را یگانه راه توسعه شهرستان دانست و کمبود منابع آب به ویژه آب شرب را تهدید برای آینده شهرستان بیان نمود و خواستار ارائه راهکار عملی از جمله انتقال آب از سایر نقاط استان به این شهرستان گردید.

محمودی  با تاکید بر لزوم جذب حداکثری تسهیلات روستایی از تشکیل جلسات مستمر کمیته تخصصی جهت بررسی طرح‌های اشتغالزایی و معرفی به استان خبر داد.

 

  کد مطلب: 29402