امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


فرماندار هریس:

پرداخت وام برای اشتغال هر معتاد بهبود یافته
30 اردیبهشت 1397
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
علی محمودی از پرداخت وام خوداشتغالی برای کارفرمایانی که افراد معتاد پاک‌شده را به کار بگیرند خبر داد و افزود: این وام‌ها با سود بانکی پایین و تا سقف ۲۰۰میلیون ریال برای هرنفر است.

ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا ، علی محمودی در جلسه هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با بیان اینکه سرمنشاء اغلب آسیب‌های اجتماعی اعتیاد است گفت:  جهت عملکرد بهتر برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد می‌بایست جامعه هدف در معرض خطر مشخص و برنامه‌های مرتبط تدارک دیده شود و در این راستا با توجه به جایگاه بانوان درخانواده، آموزش بانوان و برگزاری کلاس‌های پیشگیری از اعتیاد برای این قشر از جامعه ازاهمیت ویژه‌ای برخورداراست.

علی محمودی  خاطرنشان کرد: در پیشگیری از اعتیاد باید از روحانیون و مداحان و ظرفیت مجالس ماه مبارک رمضان و هئیت‌های مذهبی استفاده بهینه نمود.

فرماندار هریس از تلاش برای ایجاد کمپ ترک اعتیاد در شهرستان هریس خبرداد و افزود: ایجاد کمپ ترک اعتیاد با مدیریت فرد سالم و متخصص  و کارشناس از عمده اهداف حمایت از خانواده‌های معتادین در این شهرستان است چرا که بعد از ترک اعتیاد و بازگشت افراد به جامعه دوباره دچار تزلزل نگردیده و به سمت مواد کشیده نشوند.

محمودی همچنین از پرداخت وام خوداشتغالی برای کارفرمایانی که افراد معتاد پاک‌شده را به کار بگیرند خبر داد و افزود: این وام‌ها  با سود بانکی پایین و تا سقف ۲۰۰میلیون ریال برای هرنفر است.

رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان هریس از دبیر جلسه خواست جهت جلوگیری از موازی‌کاری در کارگاه‌های آموزشی و همایش‌ها به متمرکز کردن این همایش‌ها اقدام نمایند تا هر کارشناس به ارائه مطالب در حوزه تخصصی خود در این جلسات بپردازد .

فرماندار هریس همچنین از کشف و ضبط ۴۴کیلوگرم تریاک و دستگیری تعدادی از خرده‌فروشان مواد در دو ماهه اول امسال خبر داد و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه درسال گذشته متاسفانه ۱۱۶ درصد افزایش داشته است که در این راستا ۲۵ نفر فروشنده عمده و خرده  به همراه ۳ دستگاه وسیله نقلیه  دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

وی توجه بیشتر به مناطق پرخطر، ایجاد سالن ورزشی چندمنظوره و ایجاد شغل پایدار در زمینه‌های کشاورزی و دامپروری، ایجاد پاسگاه انتظامی در سه راهی شیخ رجب را از ضروریات پیشگیری و مقابله با این معضل در این منطقه اعلام کرد.

ارسال کننده: محمد طلوعیان

ب

 

  کد مطلب: 29354