امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


امام جمعه شهرستان هریس:

ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای ایجاد شور و نشاط قرآنی و فرهنگی است
29 اردیبهشت 1397
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
حجت الاسلام احمدی ماه مبارک رمضان را بهترین ماه برای بازگشت بندگان بر آموزه های قرآنی ،دینی ،سنت پیامبرمهربانی دانست و گفت : ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای ایجاد شور و نشاط بیشتر قرآنی و فرهنگی است پاسخگویی به شبهات است.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا حجت الاسلام احمدی  امام جمعه هریس در  جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ، ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت برای تزکیه نفس و بهره مندی ازنعمات خداوندی عنوان کرد و اظهار کرد: بزرگترین برکت ماه رمضان ضیافت الهی است و بندگان مومن خدا باید در این ماه از لحظه به لحظه فرصت مهمانی خدا در تمام امور زندگی بهره مند شوند.

حجت الاسلام قهرمان احمدی  ماه مبارک رمضان را بهترین ماه برای بازگشت بندگان بر آموزه های قرآنی ،دینی ،سنت پیامبرمهربانی دانست و افزود : ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای ایجاد شور و نشاط بیشتر قرآنی و فرهنگی است و ادارات مربوطه باید در برگزاری برنامه های فرهنگی و قرآنی در این ماه اهتمام بیشتری داشته باشند و به این نکته توجه داشته باشند که معنویت و انس با قرآن جامعه را با نشاط و در برابر آسیب های اجتماعی مقاوم می کند .

وی در ادامه خاطر نشان کرد:  می توان با تکیه بر آموزه های دینی و قرآنی بسیاری از مشکلات امروز را رفع کرد چون به نظر می رسد در جامعه امروز ما ، بسیاری از آسیب های اجتماعی و معضلات جامعه ، ریشه در فقر فرهنگی ، دینی و دوری از آموزه های اصیل اسلامی و قرآنی دارد.
امام جمعه هریس بر برگزاری برنامه های قرآنی در ماه مبارک رمضان با هدف تکریم این کتاب آسمانی تاکید کرد و گفت: ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن است و بهترین فرصت برای آشنایی بیشتر و تخصصی تر با آموزه های بی بدلیل آن می باشد و باید در این ماه برنامه های به گستره شهرستان در تمام مساجد و فضاهای فرهنگی از جمله مدارس و دانشگاهها برگزار گردد و راهکارهای عملی با تبین آیات قرآنی برای مسائل و مشکلات اجتماعی احصاء شود و این بهترین راه تکریم قرآن است که آموزه های این معجزه الهی کاربردی و عملیاتی گردد.

به عبارت بهتر راهکارهای حل معضلات و مشکلات اجتماعی را باید در محتوای قرآن جستجو کرد و مطالعه و تحقیق آسیب های اجتماعی و علل آن باید اولویت حل آن ها باشد و پیدا کردن بهترین راهکار لازمه اساسی برای موفقیت در این حوزه می باشد و بهترین راهکار بازگشت به قرآن و اسلام ناب محمدی و عمل به آموزه های دینی می باشد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان هریس با اشاره به سالروز آزاد سازی خرمشهر و اهمیت بزرگداشت و زنده نگه داشتن روز سوم خرداد گفت:آزاد سازی خرمشهر نقطه آغاز جبهه مقاومت در دنیای اسلام است روزی که فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت در آن متبلور شد و این روز بزرگ که با ایثار و از خودگذشتگی جوانان این سرزمین در تاریخ ثبت و ضبط گردید باید هر ساله زنده نگه داشته شود و ابعاد آن برای نسل های امروز تبین گردد.
امام جمعه شهرستان هریس بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداء و روز سوم خرداد تاکید کرد و گفت: امروز باید با تجلیل از ایثارگران و خانواده های معظم شهداء و رزمندگان اسلام که در طول هشت سال دفاع مقدس ایثار و از خودگذشتگی کردند از آنها الگوهای عملی برای جوانان در مسیر ایثار و شهادت معرفی کنیم. ما باید قدردان شهداء و خانواده های آن ها باشیم ما باید نسل های جوان را با آرمان های انقلاب آشنا کنیم و این مطلب را تبین کنیم که آرامش و امنیت امروز ما بدون شک مدیون خون شهداء است.
حجت الاسلام احمدی  با اشاره به قیام خونین ۱۵ خرداد و سالروز رحلت حضرت امام (ره) گفت : برای بزرگداشت قیام تاریخی و سرنوشت ساز ۱۵ خرداد و سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران باید برنامه های در خور این دو مناسبت مهم برگزار گردد.
وی  ضمن تاکید بر تبیین ابعاد فکری و اندیشه امام (ره) در خصوص ولایت فقیه و حکومت اسلامی خاطر نشان کرد: باید فکر سیاسی و حکومتی امام رحمت الله علیه تبیین گردد و نسل جوان را با این فکر منحصر بفرد آن حضرت آشنا ساخت

  کد مطلب: 29349