امروز  یکشنبه۳۱ تیر ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


فرماندار هریس خبر داد:

افتتاح مرکزپسماند شهرستان هریس تا یک ماه دیگر
25 اردیبهشت 1397
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
علی محمودی از تکمیل فاز اول مرکز پسماند شهرداریهای تابعه شهرستان با اعتبار بیش از 12 میلیارد ریال در یک ماه آتی خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا ،  علی محمودی فرماندار هریس در جلسه مشترک کارگروه مدیریت پسماند و مخاطرات زیست محیطی شهرستان هریس با اشاره به اهمیت مدیریت پسماند، لزوم اخذ بهترین تصمیمات برای مدیریت مشکل انباشت پسماندهای شهری و روستایی را خاطر نشان کرد.

وی ایجاد مرکز پسماند شهرداریهای تابعه  را قدم بزرگی برای رفع معضل پسماند شهرستان برای چندین سال آینده دانست و افزود: با توجه به امکان افزایش ظرفیت  سلولهای لندفیل مرکزی به ۱۸مورد خواستار ارایه گزارش پیشرفت فیزیکی ازطرف شهرداری هریس  به اداره محیط زیست شهرستان جهت اختصاص اعتبارات لازم برای افزایش ظرفیت این مرکز شد.

فرماندار هریس همچنین با اشاره به اینکه سامانه تفکیک زباله همزمان با افتتاح این مرکزعملیاتی خواهد شد، گفت: این سامانه برای کاهش پسماند قابل دفن و ایجاد منبع درآمدی پایدار ضروری است و دراین راستابا فرهنگ سازی پاکسازی طبیعت از زباله ها توسط دانش آموزان ،دانشجویان ونهادهای مردمی عملیاتی گردد.
محمودی در خصوص لندفیل ( محل دفن پسماند) بخش خواجه نیز اعلام کرد: با توجه به اینکه شهر خواجه در۵۰ کیلومتری تبریزومرکز پسماند هریس واقع شده است لذا اخذمجوز از محیط زیست استان برای احداث لندفیل  مستقل در شهرخواجه میسر نخواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به وظایف شهرداری در خصوص جمع آوری و ساماندهی نخاله های ساختمانی  در سطح شهرستان اظهار داشت؛ شهرداری ها با هماهنگی اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای باید نسبت به تعیین یک محل مناسب جهت ساماندهی و انتقال  نخاله های ساختمانی اقدام وحاشیه های جاده های مواصلاتی شهرستان را از تجمع نخاله های ساختمانی پاکسازی کنند.

محمودی  یکی از اساسی ترین راههای کاهش معضلات زیست محیطی در سطح شهرستان را آموزش ، فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردم در حوزه محیط زیست دانست.

وی  با استناد به مکاتبات دهیار و مسئول خانه بهداشت روستاهای تابعه شهرستان هریس ، از شبکه بهداشت و درمان شهرستان خواست در خصوص برخورد قانونی با افراد ناقض بهداشت محیط روستایی و پاکسازی محیط روستاها از پسماند دامی و پساب خانگی اقدام کنند

.

  کد مطلب: 29345