امروز  یکشنبه۳۱ تیر ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


آموزش ۷۰۰ قرآن آموز در مهد قرآن هریس
15 اردیبهشت 1397
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
- مدیرعامل مهد قرآن هریس، با بیان اینکه ۷۰۰ قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی این خانه قرآن حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی، ترجمه، تفسیر، مفاهیم از سطح مقدماتی تا تکمیلی، ترجمه ترکی قرآن و همینطور مربیگری از گرایش‌های آموزشی مهد قرآن قلمداد می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا خدیجه جعفری مدیرمسئول مؤسسه مهد قرآن کریم فاطمه الزهرا(س) هریس، در گفت‌وگو با هریس پویا  با بیان اینکه ۷۰۰ قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی این خانه قرآن حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی، ترجمه، تفسیر، مفاهیم از سطح مقدماتی تا تکمیلی، ترجمه ترکی قرآن و همینطور مربیگری از گرایش‌های آموزشی مهد قرآن قلمداد می‌شوند.
وی ضمن بازکو نمودن اتصال قرآن به معدن عظمت الهی افزود: قرآن کریم کتابی عادی چون کتاب‌های دیگر نیست که ابتدا و انتهای آن در اختیار ما باشد، بلکه کتابی است که از ساحت قدس اللّه، با جلال و شکوه خاصی نازل شده است و در عوالم قبل از نزول و حین نزول و پس از آن تجلیات خاصی داشته است. از این رو، غیر از جنبه‌های شناخته شده آن، اتصالش به معدن عظمت الهی، عظمتی فراتر از اندیشه‌های عادی بشری به آن بخشیده است.
وی خاطرنشان کرد: قرآن آموزان مهد در پایه‌های سنّی نونهال، نوجوان، جوان و بزرگسال در کلاس های آموزشی حاضر می شوند.
جعفری از تاثیر تلاوت قرآن گفت و ادامه داد: تأثیری که تلاوت قرآن دارد این است که سبب نورانیت معنوی و خیر و برکت خانه می‌شود.
مدیرعامل مهد قرآن شهرستان هریس یادآور شد: قرآن شامل سخنان فراگیر و پرمحتوی است؛ چرا که قرآن در هر موضوعی از موضوع های مربوط به هدایت انسان در بردارنده کلیات و ضوابط مربوط به آن موضوع است که از آن می‌توان مطالب زیادی را استخراج کرد و احتمال دارد که منظور از جوامع الکلم بودن قرآن، جامعیت قرآن برای همه طبقات انسان‌ها از صاحبان دانش و مردم عادی باشد، یعنی هر کسی به حسب کمال و ضعف ادراک خود و درجه ای که از علم دارد می تواند از آن استفاده بکند.
وی با اشاره به فرموده پیغمبر(ص) افزود: پیامبراکرم(ص) می فرمایند: قرآن سفره خداست، پس تا می‌توانید از میهمانی او فرا گیرید، آن نور روشن و درمان سودمند است، آن را فرا گیرید؛ چرا که خدا با آموختن آن به شما شرافت می بخشد.
جعفری قرآن را از نظر تاثیرات خود معجزه دانست و تاکید کرد: قرآن حکیم از نظر تأثیرات خود نیز معجزه است و آن تأثیری که در قرآن هست در هیچ کتاب انسانی وجود ندارد و به وسیله همین تأثیر در دنیا منتشر و آن را روشن نموده است. نخستین علاقه تأثیر با روح انسانی است، هرگاه روح، متأثر و منقلب شود، در تصوّرات، گفتار وکردار انسانی نیز انقلاب حاصل می شود زیرا مرکز این سه چیز دل یا روح است.

انتهای پیام

  کد مطلب: 29256