امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


استاندار آذربایجان شرقی:

محدودیت منابع مالی برای تکمیل بزرگراه اهر – هریس – تبریز وجود ندارد
26 فروردین 1397
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
مجید خدابخش گفت: بر اساس ابلاغیه‌ای که دریافت کرده‌ایم هیچ‌گونه محدودیت منابع مالی برای تکمیل بزرگراه اهر – هریس – تبریز از سوی دولت وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا ، مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه بازدید از روند احداث بزرگراه اهر – هریس – تبریز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه بزرگراه اهر – تبریز از چندین جهت برای مدیریت ارشد آذربایجان شرقی مهم است اظهار داشت: به لحاظ اینکه مردم شهرستان‌های هریس، اهر، ورزقان، کلیبر، هوراند و خداآفرین از جاده اهر – تبریز تردد می‌کنند.

وی افزود: همچنین علاوه بر شهرستان‌های آذربایجان شرقی، بلکه این بزرگراه استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل را به همدیگر متصل می‌کند که در کنار این‌ها یکسری واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی نیز فعالیت دارند به‌عنوان شاه‌راه تلقی می‌شود و اگر این بزرگراه در اسرع وقت تکمیل نشود مشکلات مردم و صنعتگران و سرمایه‌گذاران افزون‌تر می‌شود.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه هر هفته در جاده اهر – هریس – تبریز شاهد حوادث رانندگی هستیم، گفت: با اولویت قرار دادن تکمیل این بزرگراه به جهت کاهش حوادث جاده‌ای لازم است تا دستگاه‌های ذی‌ربط با حمایت و پشتیبانی مسئولان استانی و کشوری برای تکمیل بزرگراه اهر – تبریز کمی بیشتر همت به خرج دهند.

خدابخش تصریح کرد: تا مهرماه سال گذشته ۲۶ کیلومتر از بزرگراه اهر – هریس – تبریز مورد بهره‌برداری قرار گرفته بود و از مهرماه سال گذشته تاکنون ۱۶ کیلومتر نیز در قالب بزرگراه به بهره‌برداری رسیده و تردد در ان انجام می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه هنوز از تبدیل ۴۸ کیلومتر از جاده اهر – هریس – تبریز به بزرگراه باقی‌مانده است، بیان داشت: قرار است پایان هفته جاری با پیمانکار اصلی که ۳۵ کیلومتر از احداث این بزرگراه بر عهده پیمانکار است نشستی داشته باشیم و هم‌اکنون تأکید ما بر این است تا ماشین‌آلات و تجهیزات خود را به جهت تسریع در احداث بزرگراه اضافه‌تر کند.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: بر اساس ابلاغیه‌ای که دریافت کرده‌ایم هیچ‌گونه محدودیت منابع مالی برای تکمیل بزرگراه اهر – هریس – تبریز از سوی دولت وجود ندارد و هر بتوانیم باید اعتبارات را جذب کنیم امیدواریم بتوانیم امسال بزرگراه اهر – هریس – تبریز را به‌طور کامل به بهره‌برداری برسانیم.

  کد مطلب: 29137