امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


رئیس دامپزشکی هریس خبرداد:

کشتارگاه دام در بخش خواجه هریس به بهره برداری رسید
21 فروردین 1397
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
یعقوب باقرزاده گفت: کشتارگاه دام سبک و سنگین دام مجهز به سردخانه ای به وسعت یک هزار و 500 مترمربع با صرف 20 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در بخش خواجه هریس به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا ، یعقوب باقرزاده رئیس دامپزشکی هریس در مراسم افتتاح این کشتارگاه گفت: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری های مشترک بین انسان و حیوان از طریق گوشت، لاشه های استحصالی در سردخانه این کشتارگاه به مدت ۲۴ ساعت در دمای منفی چهار درجه سانتی گراد نگهداری و بعد از آن توسط ماشین مجهز به یخچال به بازار عرضه گوشت حمل می شود.
یعقوب باقرزاده با اشاره به مزیت نگهداری گوشت در سردخانه افزود: این کار باعث تغییر ‘پی اچ’ و اسیدیته گوشت در اثر جمود نعشی، از بین رفتن ویروس و میکروب های گوشت از جمله ویروس تب کریمه گنگو، ترد شدن، برش آسان و پخت سهل گوشت می شود.
وی به شهروندان توصیه کرد از کشتار غیرمجاز دام خودداری، گوشت مصرفی خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی که دارای پروانه بهداشتی است، تهیه و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را با سامانه ۱۵۱۲ به شبکه دامپزشکی گزارش کنند.
با افتتاح این مجموعه از این پس علاوه بر شهر خواجه کشتار دام های شهرها و روستاهای همجوار با نظارت کامل شبکه دامپزشکی هریس در کشتارگاه دام خواجه انجام می شود.
ظرفیت کشتار ماهانه این کشتارگاه ۳۰۰ راس دام سنگین و ۶۰۰ راس دام سبک است.

ارسال کننده : محمد طلوعیان

  کد مطلب: 29117