امروز  یکشنبه۳۱ تیر ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


مهمترین هدف دشمن از ایجاد آشوب ناامید کردن مردم است/وجود هر درخت،سبب پاکی هوا،زیبایی محیط و آرامش خاطر انسان می‌شود
11 اسفند 1396
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
حجت الاسلام احمدی گفت: هدف از ایجاد آشوب توسط دشمنان نظام را نامید کردن مردم ومهار قدرت ایران اسلامی دانست و گفت: ناکامی قدرت های استکباری در مهار توان و اقتدار ایران اسلامی توجه آنان را به مسئله سازی برای مردم ایران در داخل معطوف کرده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا ، حجت الاسلام احمدی امام جمعه هریس  در خطبه های این هفته هریس ایجاد حس ناامیدی در کشور را یکی از توطئه‌های اصلی دشمنان برشمرد و اظهار کرد: دشمن دنبال دامن زدن به ناآرامی ها و کوچک جلوه دادن توانمندی ها با هدف ایجاد حفره ای برای نفوذ به کشور است.
حجت الاسلام احمدی  مردم را پشتوانه اصلی نظام اسلامی خواند و افزود: دشمن به دنبال بی اعتماد کردن مردم به مسئولان است و تلاش می کند در تبلیغات خود، هر اقدام خوب و مناسب مسئولان را اقدامی ناصحیح و اشتباه و برخلاف مصالح جلوه دهد.
وی در بخش دیگر از سخنان خود ضمن تسلیت به مناسبت وفات خانم ام البنین سلام الله علیها، گفت: حضرت ام البنین سلام الله علیها مادر قهرمان کربلاست و جزء بزرگواران و زنان بزرگ تاریخ محسوب می‌شود و اگر قرار باشد در کتابی نام زنان بزرگ اسلام را بنویسند، قطعا حضرت ام البنین سلام الله علیها جزء آنها قرار می‌گیرند.
وی به زندگینامه خانم ام البنین سلام الله علیها اشاره کرد و افزود: ثمره زندگی مشترک ام البنین علیهاالسلام با حضرت علی علیه السلام ، چهار پسر بود که به دلیل داشتن همین پسران، او را ام البنین، یعنی مادر پسران می خواندند. نام فرزندان ایشان به ترتیب عبارتند از: قمربنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام ، عبداللّه ، جعفر و عثمان.
وی گفت: فرزندان ام البنین همگی در کربلا به شهادت رسیدند و نسل ایشان از طریق عُبیداللّه فرزند حضرت ابوالفضل علیه السلام ادامه یافت.
امام جمعه هریس با اشاره ویژگی‏های بسیار مهم جناب ام البنین گفت: ویژگی‏های بسیار مهم جناب ام البنین  توجه به زمان و مسائل مربوط به آن است. وی پس از واقعه عاشورا، از مرثیه‏ خوانی و نوحه ‏سرایی استفاده کرده تا ندای مظلومیت کربلائی یان را به گوش نسل‏ های آینده برساند. ایشان هر روز به همراه پسرِ حضرت عباس علیه‏السلام ، عبیداللّه‏ که همراه مادرش در کربلا حضور داشت و سند زنده‏ای برای بیان وقایع عاشورا بود، به بقیع می‏رفت و نوحه می‏خواند  و شور و غوغایی به پا می کرد . مردم مدینه اطراف او گرد می آمدند و با او هم ناله می شدند.
خطیب جمعه هریس در بخش دیگر از سخنان خود  با اشاره به روز درختکاری، اظهار کرد:  وجود هر درخت، سبب پاکی هوا، زیبایی محیط و آرامش خاطر انسان می شود. درختان را باید روح سبز حیات نامید. درختان افزون بر پاکی هوا، در پایداری و تقویت خاک و نیز حفظ آن در برابر عوارضی مانند سیل و نیز تأمین نیازهای غذایی موجودات، نقش بسیار مهمی دارند. فضای سبز، عاملی برای کاهش تنش های روانی است و می تواند تأثیر بسیاری در کاهش اثر آلاینده های محیطی داشته باشد.
حجت الاسلام احمدی  با تشریح  احادیث و روایات دینی اسلام اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) فرمودند :  هر که درختی غرس کند تا به ثمر برسد، خدا عوض آن در بهشت درختی برای او اختصاص میدهدو همچنین می فرمایند: هر که درختی غرس کند تا به ثمر برسد، خدا عوض آن در بهشت درختی برای او غرس می‌فرماید.

وی در ادامه به  دیدار دست‌اندرکاران کنگره ۱۴ هزار شهید جامعه کارگری کشور با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت:  این دیدار، بزرگداشت شهدا در سراسر کشور را نشانه لطف و اراده الهی مبنی بر مستدام ماندن سایه شهیدان بر سر ایران است

وی گفت: مقم معظم رهبری گفتند:  تکریم شهدای برخی اقشار از جمله شهدای کارگری ارزش مضاعف دارد و در همه حوادث دوران انقلاب، مقابله با گروهکها و دفاع مقدس، کارگران با غیرت و بصیرت در صحنه حاضر شدند.

امام جمعه هریس تصریح کرد : اشان گفتند: کارگران در طول این سالها همواره با بصیرت و همت و تدین ایستادند و دست دشمن را رد کردندوحضور برجسته کارگران در دفاع مقدس را عرصه دیگری از غیرت و حمیّت دینی آنان است.

  کد مطلب: 29065