امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


امام جمعه هریس :

کمبود عواطف و مهر و محبت را مهم‌ترین عامل گرایش جوانان به مواد مخدر/خانواده ها باید مراقب فــررنــدان خــود باشند
10 اسفند 1396
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
حجت الاسلام احمدی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر این شهرستان کمبود عواطف و مهر و محبت را مهم‌ترین عامل گرایش جوانان به مواد مخدر دانست و گفت: امروزه بایستی جوان و نوجوان را تکریم و احترام کرد و آن‌ها را مطرح ساخت چرا که جوان امروز با ماهواره، اینترنت، کامپیو‌تر و علم روز آشنا است و هر روز می‌تواند با تمام جهان ارتباط برقرار کند، جوانان امروز به محبت و عاطفه خانواده بیشتر احتیاج دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا ، امام جمعه هریس  در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر این شهرستان گفت: یکی معضلات مهم دنیا مواد مخدر است که به به یک پدیده خانمان سوز تبدیل شده است و در همه دنیا وجود دارد و یک مشکل جهانی است

وی با اشاره به تاریخچه مواد مخدر در ایران اشاره کرد و گفت: طبق اسناد تاریخی، سابقه آشنائی بشر با موادمخدر بهدوره صفوی برمی‌گردد و انسان‌ها از این نوع مواد برای تسکین دردها و آلام خود و گاهی ایجاد لذت و یا فرار از ناراحتی‌ها که به تجربه با آن‌ها آشنا شده بودند، استفاده می‌کردند.

وی گفت:  حدود ۵۰۰ سال  تریاک وارد ایران شود  و هروئین در سال ۱۳۴۰ به ایران وارد شد و الان ۷۰۰ نوع مواد مخدر وجود دارد

امام جمعه هریس  بــا بــیــان اینکه خانواده  ها باید مراقب فــررنــدان خــود باشند افــزود: خانواده به عنوان اساسی ترین عنصر جامعه نقش مهمی را در پیشگیری از اعتیاد ایفا می‌کند.اگر پدران و مادران سبک فرزند پروری را خوب یاد بگیرند، همین موضوع عامل مهمی در جلوگیری از گرایش افراد به اعتیاد به شمار می‌آید.

وی با تاکید بر اینکه خانواده، مدرسه و رسانه مهترین سنگرهای مبارزه با مواد مخدر و آسیب‌های ناشی از آن است گفت: سهم مهمی از انحراف جوانان، مربوط به خلاءهای فضای مجازی و نبود برنامه غنی سازی اوقات فراغت است و شبکه اجتماعی  خانواده ها خلع سلاح کرده است  و مدارس دومین خانواده است و باید با شگرد خاص وارد شود.

وی گفت: مبارزه با اعتیاد باید با  گفتمان ملی باشد  وهمه در راستای پیشگیری از مواد مخدر بــلــای خــانــمــان ســوز و مبارزه با آن مسئول هستند و باید احساس وظیفه کرده و ریشه مشکلات را شناسایی و آن را رفع کنند.

امام جمعه هریس کمبود  عواطف و مهر و محبت را مهم‌ترین عامل گرایش جوانان به مواد مخدر دانست و گفت: امروزه بایستی جوان و نوجوان را تکریم و احترام کرد و آن‌ها را مطرح ساخت چرا که جوان امروز با ماهواره، اینترنت، کامپیو‌تر و علم روز آشنا است و هر روز می‌تواند با تمام جهان ارتباط برقرار کند، جوانان امروز به محبت و عاطفه خانواده بیشتر احتیاج دارند.

وی گفت: مصرف مواد  بدترین منکر اجتماعی است  بزرگ‌ترین آسیب ناشی از مصرف مواد مخدر فروپاشی نظام خانواده است

امام جمعه هریس گفت: ضعف در باورها و اعتقادات مذهبی یکی از عوامل گرایش به مواد مخدر است و این وظیفه ماست تا بنیان اعتقاد خانواده را استحکام بخشیم .

صابر تقویمی فرماندار هریس نیزسرمایه یک کشور نیروهای انسانی و جوان آن کشور دانست و اعتیاد را معضل اجتماعی و عمومی  فراگیر خواند و گفت: از ظرفیت مردمی و تلاش همگانی  باید  استفاده کنیم ،شناخت مواد مخدر برای تمامی اقشار جامعه لازم است، اگر چه بعضی از ادارت مسئولیت مستقیم دارند اما همه مردم باید این معضل را بشناسند و برای پیشگیری از آن تلاش کنند.

وی تاکید کرد: در مبارزه با موادمخدر باید به سراغ علتها رفت و بنا داریم ازظرفیت مردم، سازمان‌های مردم نهاد، بسیج متنفذین و بزرگان بیش از بقیه درپیشگیری و آگاه‌سازی اطلاع‌رسانی و مبارزه با این پدیده شوم استفاده کنیم.

 فرماندار هریس گفت: برای پیشگیری از  و مبارزه با اعتیاد به رویکرد علمی توجه کنیم  ودر ر راستای پیشگیری از ابتلا به اعتیاد دلایل سوء مصرف مواد مخدر باید شناسایی و برطرف شود.

وی ار پرداخت وام اشتغال به معتادان بهبود یافته خبر داد و گفت:   با پرداخت وام این افراد را تشویق میکنیم تا با  این بلای خانمان سوز مبارزه کنند.

  کد مطلب: 29043