امروز  دوشنبه۲۸ خرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


امام جمعه هریس:

برخورد قاطع با اخلال گران نظم و امنیت کشور از انتظارات بحق مردم است/امید به بیگانه حرکت به سمت ارتجاع است/تصاویر
4 اسفند 1396
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
حجت الاسلام احمدی با اشاره به حادثه دوشنبه شب خیابان پاسداران تهران گفت:انتظار بحق و شایسته ملت ایران از دستگاه های امنیتی و قضایی این است که با قدرت هر چه بیشتر با اخلال گران نظم و امنیت برخورد گردد و آنها را به سزای اعمال خود برساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا ، حجت الاسلام و المسلمین  احمدی در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه هریس  با اشاره به حادثه دوشنبه شب خیابان پاسداران تهران با بیان اینکه این اتفاق واقعا ناگوار و متاثرکننده بود، اظهار کرد:جنایاتی که این گروه در پوشش دراویش مرتکب شده‌اند فقط با جنایات وحشیانه داعش قابل مقایسه است و کمترین تردیدی باقی نمی‌گذارد که بخشی از تفاله‌های داعش هستند که این بار از آستین یکی از فرقه‌های به شدت بدنام دراویش بیرون آمده است.

وی گفت: رهبران درویش‌های گنابادی با مقامات اسرائیل و بهائیان در حیفای اسرائیل ملاقات داشتند همچنین با رضا پهلوی در آمریکا جلساتی  داشتند.

خطیب جمعه هریس  به شرح ماجرا پرداخت گفت: آنچه تاسف بار بوده و غیرت هر مسلمان ایرانی  را جریحه دار می کند، لحن آمرانه این تفاله داعش با نیروهای نظامی و انتظامی کشوری است که انبوه داعشی ها و سایر تکفیری های مورد حمایت مستقیم آمریکا، اسرائیل، انگلیس، فرانسه و شیوخ عرب منطقه را قلع وقمع کرده و پوزه کثیف قدرت های بزرگ جهانی حامی آنان را به خاک مالیده است.

حجت الاسلام احمدی اضافه کرد:ملت و کشوری با این ویژگی و اقتدار مثال‌زدنی چگونه می‌تواند رجز‌خوانی یک جرثومه دست‌چندم تکفیری‌ها را تحمل کند؟!

وی گفت:  جریان اغتشاشات چند هفته گذشته نشان داده است که وقتی پای منافع ملی و حفظ جان و مال و نوامیس مردم در میان باشد، اهل مماشات با متجاوزان و آشوبگران اجاره شده از سوی دشمنان نیست

امام جمعه هریس تاکید کرد: انتظار بحق و شایسته ملت ایران از دستگاه های امنیتی و قضایی این است که با قدرت هر چه بیشتر با اخلال گران نظم و امنیت برخورد گردد و به سزای اعمال خود برساند.

اقدام تروریستی تفاله‌های داعش را نمی‌توان با حماسه تماشایی مردم در ۲۲ بهمن و حضور دهها میلیونی آنان که به مراتب، عظیم‌تر و پرشمارتر از سال‌های قبل بود بی‌ارتباط دانست اینهااز قبل برای آشوب و اغتشاش با هدف بی‌ثبات نشان دادن ایران اسلامی و انتقام از حضور حماسی مردم در ۲۲ بهمن مأموریت یافته بودند.

مهم ترین آفت های همه انقلاب ها ارتجاع است /امید به بیگانه حرکت به سمت ارتجاع است

خطیب جمعه هریس در بخش دیگر از سخنان خود به بازگو کردن فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با هزاران نفر از مردم آذربایجان شرقی پرداخت و گفت:رهبرمعظم انقلاب با بیان این‌که واقعاً ۲۲ بهمن امسال در سراسر کشور، ۲۲ بهمن متفاوتی بود، فرمودند: بعد از ۳۹ سال این حرکت عظیم مردمی شبیه معجزه است.

امام جمعه هریس با اشاره به هشدار رهبر معظم انقلاب درباره ارتجاع، اظهار داشت: هشداری که مقام معظم رهبری دادند در واقع برگرفته از نوعی تجارب تاریخی بود. همه انقلاب‌های توحیدی با خطر ارتجاع مواجهند.

 

حجت الاسلام احمدی اضافه کرد: یکی از مهم ترین آفت های همه انقلاب ها ارتجاع است . ارتجاع یعنی سست شدن حرکتی که انقلاب شروع کرده است در این مسیر حرکت کرده در یک جاهایی سست شود بعد متوقف شود و بعد برگرددد.

وی گفت: اگر به جای تکیه به مردم به خارجی ها تکیه کردیم و امیدمان به بیگانه شد این حرکت به سمت ارتجاع است.

وی گفت: «توجه به ساده‌زیستی»،  «مردمی بودن»، «توجه به طبقات محروم و مستضعف» و «مقابله با بیگانگان  جزو اصول اساسی انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: رعایت نکردن هر یک از این موارد ارزش های انقلاب اسلامی یعنی ارتجاع و بازگشت به غیر ارزش ها.

 

 

 

 

 

 

 

  کد مطلب: 28956