امروز  دوشنبه۲۸ خرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


امام جمعه هریس:

وضعیت مدارس شبانه روزی نامطلوب است
29 بهمن 1396
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
حجت الاسلام احمدی صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش از وضعیت نامطلوب تغذیه ای و تجهیزات مدارس شبانه روزی اعلام نارضایتی کرده و همکاری بیشتر انجمن اولیا و مربیان را برای همیاری و جذب خیرین جهت کمک و تجهیز این مدارس خواستار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا  ،  فرماندار شهرستان هریس در جلسه شورای آموزش و پرورش  گفت: عدم توجه و تخصیص بودجه کافی به آموزش و پرورش موجب تضعیف آموزش در کشور شده است.

تقویمی گفت: فضاهای آموزشی در شهرستان کافی بوده و آموزش و پرورش منطقه باید در جهت شناسایی و مشارکت خیرین در جهت توسعه آموزش و خرید تجهیزات آموزشی که نیاز اصلی مدارس منطقه است اقدام نماید.

وی افزود لازمه بهبود وضعیت تحصیلی دانش آموزان ایجاد شور و نشاط در مدارس است که مدیران و دبیران باید نسبت به این مسئله توجه بیشتری داشته باشند.

تقویمی  در ادامه از راه اندازی مرکز آموزشی و توانبخشی دانش آموزان با مشکلات ویژه یادگیری در شهرستان خبر داد.

فرماندارهریس همچنین خواستارتجهیز فضاهای آموزشی مورد نیاز وساماندهی امکانات برای اجرای آموزش های فنی وحرفه ای، کارودانش وکارآموزی دانش آموزان در مقاطع متوسطه تحصیلی شد.

وی همچنین به طرح های در دست احداث اشاره کرده و افزود:  مدرسه خیر ساز روستای مینق که با بودجه۱/۵ میلیارد ریالی توسط خیرین شروع شده بود با تزریق بودجه ۳ میلیارد ریالی توسط اداره نوسازی وهمچنین  تخریب و بازسازی مدرسه ۴ کلاسه استثنایی باغچه بان  شهرهریس با هزینه ۸ میلیارد ریالی توسط اداره نوسازی در حال انجام است و به زودی آماده بهره برداری خواهد بود.

حجت الاسلام احمدی امام جمعه شهرستان هریس در این جلسه  ، از وضعیت نامطلوب تغذیه ای و تجهیزات مدارس شبانه روزی اعلام نارضایتی کرده و همکاری بیشتر انجمن اولیا و مربیان را برای همیاری و جذب خیرین جهت کمک و تجهیز این مدارس خواستار شد.

 در این جلسه بالازاده، مدیر آموزش و پرورش منطقه، از برنامه ریزی این اداره برای برگزاری مراسم تجلیل از قبولین کنکور سال قبل با رتبه های زیر دو هزار خبر داد.

وی با بیان اینکه یک سوم هزینه جیره غیرنقدی مدارس شبانه روزی تا به امروز  پرداخت شده و متاسفانه  با کسری اعتبار دراین زمینه  مواجه  هستیم مساعدت خیرین واولیا  در این زمینه ضروری بنظر  می رسد.

خبرنگار:محمد طلوعیان

 

  کد مطلب: 28932