امروز  چهارشنبه۲۷ تیر ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


نگرانی شهروندان در بی خیالی مسئولین/

جولان سگ‌های ولگرد در هریس
23 بهمن 1396
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
این روزها حضور سگ‌های ولگرد در خیابان‌ها و معابر مختلف شهر هریس موجب ناراحتی و نگرانی شهروندان هریسی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا اگرچه طی سال‌های اخیر شهرداری هریس طرح زنده گیری را آغاز کرده است و جمع‌آوری سگ‌های ولگرد را با حساسیت بیشتری پیگیری می کند  اما مثل اینکه  رها کردن سگ‌های ولگرد در مناطق حاشیه‌ای هریس سبب می‌شد تا این حیوانات پس از مدتی، دوباره به داخل شهر بازگردند.

ترس برخی از شهروندان از حضور سگ‌های ولگرد در کنار مشکلات بهداشتی و احتمال انتقال بیماری، نگرانی مردم را در این زمینه افزایش داده است.

ح .و یکی از شهروندان هریس با اشاره به این نکته که باید شهرداری در این زمینه با تمام ظرفیت به میدان بیاید، اظهار داشت: حضور سگ‌های ولگرد در خیابان و معابر شهری، تأثیرات منفی به همراه دارد.

وی با تأکید بر این نکته که حضور سگ های ولگرد به سیمای شهری ضربه می زند، افزود: حضور سگ‌های ولگرد علاوه بر زشت کردن چهره و سیمای شهری هریس، موجب ترس و وحشت برخی شهروندان و کاهش سطح بهداشت شهری می‌شود.

ح. و با اشاره به بازی کودکان خردسال در بیرون از خانه‌ها و بعضاً تردد اجباری اهالی در ساعتهای پایانی شب می‌افزاید: از وقتی که خورشید غروب می کند تا صبح سگ های ولگرد در کوچه ها و خیابان های شهر پرسه می زنند و از ترس این سگ ها رفت و آمد مردم پیاده با مشکل مواجه شده است.

پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا آماده دریافت پاسخ و جوابیه این خبر جهت درج در سایت می باشد

  کد مطلب: 28910