امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


فرماندار هریس:

فاز یک نیروگاه هریس در سال ۹۷ بهره برداری می شود
19 دی 1396
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
صابر تقویمی با بیان اینکه این نیروگاه در مرحله نصب توربین های گازی وبخار می باشد گفت: نیروگاه هریس از تخصیص ۲۶۶میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی در حال احداث می باشد که با افتتاح فاز اول آن درسال آتی ضمن تامین برق پایدار منطقه و اتصال به شبکه ملی، تعداد ۱۰۰ نفر از افراد متخصص نیز به کار مشغول خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا صابر تقویمی روز سه شنبه در شورای اداری شهرستان بر ضرورت انتقال اخبار صحیح از عملکرد ادارات شهرستان و ایجاد فضای امید و نشاط در جامعه تاکید کرد.
وی انعکاس ظرفیت های شهرستان هریس در صدا و سیما وجراید ونشریات  را زمینه مناسبی برای شناساندن قابلیت های منطقه و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و گردشگران دانست و از تلاش آنها تقدیر کرد.
تقویمی اقدامات انجام یافته در زمینه جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی و فعال سازی طرح های عظیم نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی و معدن طلا و مس هریس و اتمام قطعات جدیدی از بزرگراه تبریز- هریس – اهر را گام مهمی در توسعه شهرستان دانست و ابراز امیدواری کرد: با گشایش صورت گرفته در اثر تعاملات بین المللی پس از برجام و استیفای حقوق ملت بزرگ ایران و احیاء رشد اقتصادی کشور، تخصیص اعتبارات به طرح های عمرانی شهرستان به موقع صورت گرفته و جهش اقتصادی منطقه را شاهد باشیم.

فرماندارهریس درزمینه مراحل احداث نیروگاه هریس خاطر نشان کرد : در حال حاضر این نیروگاه در مرحله نصب توربین های گازی وبخار میباشد که از تخصیص ۲۶۶میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی در حال احداث می باشد که با افتتاح فاز اول آن درسال آتی ضمن تامین برق پایدار منطقه و اتصال به شبکه ملی، تعداد ۱۰۰ نفر از افراد متخصص نیز به کار مشغول خواهند شد.

وی به آماده سازی زیرساخت ها برای سرمایه گذاری در شهرستان اشاره ای کرد وگفت:جهت افزایش زیرساختها وحمایت از تولید واشتغال  وبا توجه به احداث بزرگراه تبریز-هریس -اهر واشتیاق سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در مجاورت این بزرگراه اداره گاز شهرستان هریس اقدام به نزدیک سازی خطوط گاز به منطقه وصنایع  جدیدالاحداث با شبکه گذاری حدود۱۲ کیلومتر  از سراهی احمد اباد تا سه راهی گویدرق با هزینه ۱۳ میلیارد ریال کرده ودر حال حاضر آماده واگذاری انشعابات گاز به صنایع  در این منطقه می باشد.

فرماندارهریس با ارایه گزارشی از وضعیت اقتصادی و عمرانی شهرستان و اقدامات صورت گرفته از طرف سرمایه گذاران طرح های طلاومس هریس و چسب هل و تملک اراضی مورد نیاز را مثبت ارزیابی کرد و اخذ پروانه اکتشاف و تثبیت ذخایر مس و طلا در منطقه را در سرعت بخشیدن به احداث مجتمع فراوری کانی های معدنی موثر دانست.
تقویمی با اشاره به برنامه احداث واحد فراوری مس و طلا با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری سرمایه گذار خارجی را زمینه ساز اشتغال مستقیم بیش از ۱۰۰۰ نفر از افراد بومی در معادن شهرستان دانست.

وی خاطر نشان کرد در حال حاضر سرمایه گذار خارجی مس احداث مجتمع آزمایشگاهی این مجموعه را در ۳هکتار از اراضی هریس شروع ودر مرحله احداث سوله ها وساختمان اداری این مجتمع می  باشد.

 

  کد مطلب: 28554