امروز  دوشنبه۲۸ خرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


مدیرعامل سازمان آرامستان‌‌های شهرداری تبریز؛

روزانه ۲۰ نفر در وادی رحمت شهر تدفین می‌‌شوند/ در جایگاه مراسمات یک اعدامی هم دفن نشده است/ صدور کارت شناسایی و تهیه لباس مخصوص برای مداحان آرامستان‌‌ها
19 دی 1396
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
فلاح گفت: سازمان آرامستان‌‌ها به صورت روزانه حداقل برای 20 صاحب عزا در شهر خدمات ارائه می‌‌دهد و تعداد کل تدفینی‌‌ها در ماه به 600 نفر می‌‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا  احد فلاح در گفت‌‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی آناج با اشاره به ایجاد جایگاه مراسمات در روبروی ساختمان اداری سازمان آرامستان‌‌های شهرداری تبریز، ابراز داشت: این محل با اخذ مجوزهای شرعی و قانونی در نظر گرفته شده و حدود ۱۰ هزار متر مربع می‌‌باشد.

وی افزود: بیشتر قبور این مکان مربوط به کودکان بود که اکثر آن‌‌ها نیز در زیر یک سالگی فوت شده بودند، لذا به هیچ وجه در آنجا قبر اعدامی وجود ندارد و مستندات سازمان بر این ادعا صحه می‌‌گذارد.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌‌های شهرداری به اجرای طرح ساماندهی مداحان وادی رحمت در آینده‌‌ای نزدیک اشاره و اظهار کرد: در نظر داریم برای مداحان کارت شناسایی و لباس فرم مخصوصی تهیه کنیم تا افراد دارای صلاحیت قرآن‌خوانی و مداحی جهت پیشبرد مراسمات کفن و دفن، خانواده‌‌های عزادار را همراهی نمایند.

وی خاطرنشان ساخت: گاهی اوقات تعدادی از مداحان جهت انجام مراسم پول بیشتری دریافت می‌‌کنند که این امر موجب نارضایتی خانواده‌‌های صاحب عزا می‌‌شود و برای پایان دادن به این حاشیه‌‌ها، نرخ‌‌هایی را مصوب خواهیم کرد.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که روزانه چند میت در وادی رحمت تدفین می‌‌شوند، عنوان کرد: به صورت میانگین روزانه ۲۰ الی ۲۵ تن در غسالخانه وادی رحمت شست‌‌وشو می‌‌شوند که تعداد تدفینی‌‌های شهر تبریز در ماه به ۶۰۰ نفر می‌‌رسد.

  کد مطلب: 28536