امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


مردم غذاهای نذری را در یخچال انبار نکنند
13 آذر 1396
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
دبیر انجمن پیشگیری از چاقی ایران با تاکید براینکه به به افراد توصیه می‌شود از پرخوری درایام محرم بپرهیزند، عنوان کرد: پرخوری و مصرف غذاهای چرب احتمال بروز چاقی و اضافه وزن را افزایش می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا به نقل از بهداشت نیوز، دکتر محمد هاشمی، دبیر انجمن پیشگیری از چاقی ایران  با توجه به فرارسیدن ایام محرم و آغاز توزیع نذورات، گفت: به افراد تهیه کننده مواد غذایی نذری توصیه می‌شود حین تهیه مواد اولیه، پخت و توزیع نکات بهداشتی را به خوبی رعایت کنند.

وی افزود: به این افراد توصیه می‌شود روش‌های گندزدایی مواد غذایی را به خوبی رعایت کنند تا بتوان از بروز بیماری‌های عفونی و میکروبی پیشگیری کرد.

به گفته هاشمی، افراد باید علاوه بر بهداشت فردی به بهداشت وسایل تهیه نذری مانند کفگیر،ملاقه و .. توجه داشته باشند.

وی هم‌چنین درباره مصرف کنندگان نذورات، یادآور شد: به افراد توصیه می‌شود به مقدار نیاز غذای نذری تهیه کنند زیرا اگر غذا درون یخچال برای چند روز بماند ارزش غذایی خود را از دست می‌دهد بنابراین به افراد توصیه می‌شود غذای نذری را در یخچال انبار نکنند.

دبیر انجمن پیشگیری از چاقی ایران در بخش دیگری از سخنانش در خصوص توزیع مواد غذایی در ظروف یکبار مصرف، عنوان کرد: ظروف پلاستیکی یکبار مصرف در مجاورت حرارت موادی را تولید می‌کند که خاصیت سرطان‌زایی دارد به همین به افراد توصیه می‌شود نذورات خود را در ظروف الیافی یا کاغذی توزیع کنند.

هاشمی با تاکید براینکه به افراد توصیه می‌شود از پرخوری در ایام محرم خودداری کنند، گفت: مصرف بیش از حد مواد غذایی و نذورات چرب موجب اضافه وزن و چاقی می‌شود.

  کد مطلب: 28325