امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


امام جمعه هریس:

پایان داعش و سرنگونی پرچم سیاه نتیجه ایثار ملت های مظلوم منطقه است/با وجود بسیجیان مخلص و جان بر کف آماده در میدان هیچ تهدیدی متوجه نظام اسلامی نخواهد بود
3 آذر 1396
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
حجت الاسلام احمدی با تبریک پیروزی کامل بر داعش و نابودی آن گفت: سرنگونی پرچم سیاه شرم نتیجه ایثار و فداکاری ملت های مظلوم منطقه و دولت های قانونی آنان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا ، حجت الاسلام و المسلمین  احمدی در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه هریس اظهار کرد : بلایای طبیعی و وقوع حوادثی مانند سیل و زلزله امری است که هر چند انسان ها توان جلو گیری از آن و یا حتی پیش بینی زمان دقیق آن را ندارند اما دو اقدام اساسی می تواند در کاهش صدمات و مشکلات ناشی از این حولدث طبیعی موثر باشد.

وی افزود : انسان اولا  آمادگی بلند مدت به معنی فراهم کردن مقدمات و اقدامات لازم برای مقابله با بحران ها از جمله مقاوم سازی،بهینه سازی،مکان یابی صحیح را داشته باشد ،دوم سرعت عمل و دقت و تلاش مضاعف در هنگام وقوع این حوادث و رسیدگی به صدمه دیدگان و کمک رسانی به حادثه دیدگان است،سوم  پی در پی به عمق فاجعه و توان ارزیابی درست و صحیح از اقدامات صورت گرفته است و چهارم حضور مقامات ارشد یک نظام در منطقه به صورت طبیعی باعث افزایش تلاش ها و سست نشدن اقدامات می گردد

حجت الاسلام احمدی گفت: باید خاطر نشان کرد که دشمنان ملت شریف ایران خصوصا آمریکای جنایتکار در این حادثه نیز خباثت خود را آشکار کردند و با بلوکه کردن کمک های نقدی مردم کشورهای مختلف به زلزله زدگان نشان دادند که با ملت شریف ایران دشمنی تمام شدنی دارند.

امام جمعه هریس در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به  دیدار هزاران نفر از بسیجیان سراسر کشور با مقام مظم رهبری به بیانات ایشان اشاره کرد و گفت: ایشان بسیج را پدیده‌ای کم‌نظیر، گره‌گشا و از افتخارات امام راحل (رحمه‌الله) خواندند و با تأکید بر گسترش روحیه‌ی بسیجی به معنای «انگیزه و شوق و تلاش برای تحقق اهداف انقلاب و سربلندی و پیشرفت ایران»، افزودند: دشمن خصومت خود را از هر طرف تشدید کرده تا مقاومت برخاسته از تفکر انقلابی و اسلامی را در منطقه نابود کند اما جوانان و مردان مؤمن و پراستقامت، با دفع غده‌ی سرطانی تکفیری داعش، دشمنان را به زانو درآوردند و مفهوم ما می‌توانیم را بار دیگر برای همه اثبات کردند.

وی افزود : ایشان، تجربه‌های مکرر و عینی ملت ایران را در عرصه‌ی «ما می‌توانیم» خاطرنشان کردند و افزودند: «ما می‌توانیم» مفهومی صرفاً اعتقادی نیست بلکه ملت ایران بارها به چشم خود و با همه‌ی وجود، آن را مشاهده و درک کرده است.

حجت الاسلام احمدی ادامه داد: رهبر انقلاب اسلامی بار دیگر هوشیاری در مقابل دشمنان را توصیه کردند و افزودند: نیروهای مبتکر و مؤمن، برای ترفندها و شیوه‌های جدید دشمنان آماده باشند و با پیشگیری و پاسخ مناسب، به وظایف خود عمل کنند.

وی گفت: مطمئنا با وجود بسیجیان مخلص و جان بر کف آماده در میدان هیچ تهدیدی متوجه نظام اسلامی نخواهد بود و این موضوع یک رکن اساسی است.

امام جمعه هریس با تبریک پایان یافتن فتنه بزرگ داعش گفت: بار دیگر وعده الهی محقق گردید و نصرت پروردگار در سایه ایثار و فداکاری دلیر مردان، فرماندهان، سرداران و مدافعان سرافراز حرم در پیروزی بزرگ در برابر داعش، جریانات افراطی و تکفیری و حامیان آنان متبلور گشت که این مهم تنها با مقاومت به دست آمده است.
وی افزود: از حدود شش سال گذشته با طرح آمریکایی – اسراییلی به منظور تبدیل مبارزه اسلام بر علیه صهیونیسم به اسلام در برابر اسلام و درگیر کردن مسلمانان منطقه در فتنه و آشوب و به راه انداختن داعش که خود بارها به آن معترف بودند، منطقه را به بی ثباتی و جنگ های نیابتی کشاندند و هر آنچه را بیان از ترسیم و تشریح آن قاصر است بر سر دولت های قانونی و ملت های مظلوم منطقه آوار کردند.

وی گفت: پایان داعش و سرنگونی پرچم سیاه شرم و دشمنی آنان نتیجه ایثار و فداکاری ملت های مظلوم منطقه، دولت های قانونی آنان، رشادت ها و ایثارگری های فرماندهان، مدافعان حرم و شهدای گرانقدر و همچنین مردم شریف و بزرگ ایران اسلامی با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری( مدظله العالی) و عزم و همت تمامی مسوولان بود که بی تردید اگر این مقاومت و مجاهدت ها نبود امروز باید شاهد تسلط داعش و جریانات افراطی و تکفیری و تروریست ها که امنیت و آرامش منطقه را هدف قرار داده اند می بودیم.

امام جمعه هریس ادامه داد: با بیان اینکه فروپاشی داعش آثار منطقه ای ، بین المللی دارد ، گفت : ۱۳۵ کشور و در راس آنها آمریکا و انگلیس از گروه های تروریستی حمایت کردند ولی امروز می بینیم که هیچ کدام از آنها حاضر نیسند مسئولیت این فرزند نامشروع خود را بر عهده گیرند.

وی افزود: در فتنه گری داعش ۶۰۰ هزار سوری کشته شدند حدود ۶ میلیون نفر آواره به جای ماند ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیلارد دلار هزینه های بازسازی ویرانه ها به جای ماند و این ها همه دستاورد افراط گری بعضی از کشورهای منطقه و جاه طلبی های آن ها و بکارگیری هدایت شده تروریسم توسط غرب است فقط برای تامین امنیت اسرائیل .

امام جمعه هریس تاکید کرد: پس لرزه‌های سقوط کامل آخرین پایگاه‌های داعش در سوریه و عراق، در جبهه حامیان داعش به وضوح قابل رصد کردن است. سانسور شدید خبری در رسانه‌های استکباری و محور شرارت غربی – عبری – عربی کاملاً مشهود است. آنها با سکوت مرگبار خود می‌خواهند مخاطبان خود را از آگاهی درباره پایان داعش محروم سازند. اما در دنیای انفجار اطلاعات این ترفند راه به جائی نخواهد برد.

وی گفت: اکنون با پایان یافتن عمر داعش در سوریه و عراق، فصل جدیدی در تاریخ منطقه آغاز شده است، فصلی که مهم‌ترین ویژگی آن، ضعف مثلث شوم عبری، عربی، غربی در برابر جبهه مقاومت اسلامی است. پیروزی جبهه مقاومت بر تروریسم، پیروزی بر توطئه مشترک همین مثلث شوم بود که می‌خواست منطقه خاورمیانه را در چنگ خود داشته باشد ولی اکنون شرایط بگونه‌ای رقم خورده و به پیش می‌رود که تمام توطئه‌های دشمنان ملت‌های منطقه با شکست مواجه خواهد شد.

گفتنی است در بین الصلاتین نماز جمعه امروز فعالیتهای بسیج وسپاه به مناسبت هفته بسیج توسط سرهنگ محمدی فرمانده سپاه ناحیه هریس تشریح شد.

 

 

 

  کد مطلب: 28207