امروز  چهارشنبه۲۷ تیر ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


معافیت مددجویان آذربایجان شرقی از پرداخت حق التحریر ثبت‌اسناد رسمی
24 آبان 1396
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گزارشی از امضای تفاهم‌نامه همکاری با کانون سردفتران و دفتر یاران ارائه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا به نقل از آناج، محمد کلامی مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اشاره به این خبر اظهارداشت: این نهاد به‌منظور حل مشکلات حقوقی اقشار محروم و آسیب‌پذیر جامعه تفاهم‌نامه همکاری با کانون سردفتران و دفتر یاران استان آذربایجان شرقی امضا کرد.

وی با اعلام اینکه تفاهم‌نامه همکاری با کانون سردفتران و دفتر یاران استان آذربایجان شرقی در هفت ماده و یک تبصره تنظیم‌شده است، افزود: طبق این تفاهم‌نامه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی از پرداخت حق التحریر ثبت‌اسناد رسمی و گواهی امضا معاف شدند.

کلامی با اشاره به اینکه مدت اعتبار این تفاهم‌نامه یک سال بوده و در صورت توافق دو طرف قابل تمدید است، گفت: تلاش در جهت تشویق مددجویان به‌منظور ثبت رسمی اسناد، تشویق روحیه نیکوکاری در جامعه حقوقدانان و جلوگیری از بروز مشکلات حقوقی ناشی از عدم ثبت رسمی اسناد برای مددجویان از اهداف این تفاهم‌نامه است.

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی بیان کرد: اطلاع‌رسانی به مددجویان جهت بهره‌مندی از معافیت پرداخت حق التحریر ثبت‌اسناد رسمی، معرفی مددجویان طی نامه رسمی به کانون سردفتران و دفتر یاران استان آذربایجان شرقی ازجمله تعهدات این نهاد در تفاهم‌نامه است.

وی افزود: ارائه خدمات ثبتی به افراد معرفی‌شده از سوی کمیته امداد و تعیین ضوابط نحوه انتخاب دفاتر و تقسیم اسناد معاضدتی و ارجاع اسناد موردنظر به دفاتر از مهم‌ترین تعهدات کانون سردفتران و دفتر یاران استان آذربایجان شرقی طبق این تفاهم‌نامه است.

انتهای پیام/

  کد مطلب: 28135