امروز  چهارشنبه۲۷ تیر ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


خیز تعاون روستایی برای راه اندازی واحدهای تولیدی در هریس
24 آبان 1396
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
ئیس اداره تعاون روستایی شهرستان هریس از خرید حدود 40 تن گلرنگ و بیش از 187 تن کلزا از زارعین شهرستان در سال جاری و حرکت در راستای راه اندازی چندین واحد تولیدی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا ، رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان هریس در جلسه مسئولین و نمایندگان شرکت های تابعه با حضور مدیر سازمان تعاون روستایی آذربایجان شرقی با ارائه گزارشی از فعالیت های این اداره در سال جاری گفت: در راستای سیاست های حمایتی دولت از کشاورزان و تنظیم بازار در سال جاری حدود ۴۰ تن گلرنگ، ۱۸۷ تن کلزا و بیش از ۳۸۰۰ تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.

محمد پورقلی میزان گندم خریداری شده امسال را کمتر از سال قبل عنوان و علت آن را کاهش نزولات آسمانی بیان نمود اما از افزایش میزان کلزای خریداری شده خبر داد که از کشاورزان شهرستان هریس و شهرستانهای همجوار خریداری شده است.

وی همچنین با اشاره به توزیع انواع نهاده ها بین کشاورزان شهرستان، میزان کود و بذر توزیع شده در سال جاری را به ترتیب ۱۲۰ و ۶۵۰ تن عنوان کرد.

رئیس اداره تعاون روستایی هریس از چندین طرح تولیدی آماده اجرا در این شهرستان خبر داد و گفت: در صورت تصویب این طرح ها و ارائه تسهیلات لازم،  شاهد رونق تولید در عرصه کشاورزی شهرستان خواهیم بود.

گفتنی است در حال حاضر ۱۴ شرکت تابعه سازمان تعاون روستایی شامل ۸ شرکت تعاون روستایی، ۴ شرکت کشاورزی گندمکاران، یک اتحادیه، یک شرکت تعاونی زنان و یک شرکت زنبورداران در این شهرستان وجود دارد.
انتهای خبر/

  کد مطلب: 28106