امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


چرا باید تابستان بیشتر آب بنوشیم؟
10 تیر 1396
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
مصرف آب در تابستان برای جلوگیری از آفتاب سوختگی، درمان سردرد و انواع بیماری‌ها توصیه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا    به نقل از باشگاه خبرنگاران، همه ما می‌دانیم که نوشیدن آب برای بدن جز امور ضروری به حساب می‌آید و در ماندگاری هیدراته بدن نقش مهمی دارد به همین دلیل مصرف آن در تابستان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

جای تعجب نیست که باید مصرف آب آشامیدنی در تابستان را افزایش دهیم، زیرا  نور خورشید در فصل تابستان می‌تواند اثرات مضری داشته باشد که نوشیدن آب آشامیدنی به خصوص در این بازه زمانی از خشک شدن و پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کند.

جلوگیری از آفتاب سوختگی

در فصل تابستان بیشتر افراد به خصوص خانم‌ها برای جلوگیری از آفتاب سوختگی از کرم‌های ضد آفتاب استفاده می‌کنند، اما گاهی اوقات این  روش پاسخگو نیست که پزشکان توصیه می‌کنند، آب آشامیدنی را به میزان فراوان مصرف کنید تا از این اتفاق پیشگیری شود.

درمان سردرد

گرما و آفتاب تابستان ممکن است برای بسیاری از افراد ناراحتی‌هایی از قبیل سردرد ایجاد کند، به همین خاطر توصیه می‌شود که برای جلوگیری از خستگی و سردرد‌های تابستانه همیشه یک بطری آب به همراه خود داشته باشید و با هیدراته کردن هورمون‌های بدن خود از این کار جلوگیری  کنید.

درخشندگی پوست

مصرف آب آشامیدنی در فصل تابستان بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد آکنه، قرمزی پوست و لکه است، بدون مصرف آب کافی، پوست کدر به نظر می‌رسد و چین و چروک و منافذ پوست برجسته  می‌شود که لطافت پوست کاهش پیدا می‌کند و آب، منافذ و شیار‌ها را پر می‌کند که شادابی  و سلامت را به پوست برمی‌گرداند.

  کد مطلب: 27349