امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


روز قدس روز حمایت از مظلومین جهان است
31 خرداد 1396
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
حضرت امام خمینی (ره) روزی را بنام روز قدس، بنیان گذاشت تا جوامع اسلامی همیشه بیدار باشند و جهانیان بدانند که در اسلام وحدت رکن اصلی است و اختلافات جزئی باعث جدایی بین امت اسلامی نمی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا  روز جهانی قدس روز به پا خواستن مستضعفین بر علیه مستکبرین است، ما در این روز بزرگ با مشت های گره کرده به میدان می آییم تا به غاصبان و گردنکشان عالم بگوییم اگر غلط زیادی بکنند جواب آنها را با سیلی خواهیم داد روز قدس روز دفاع از مظلومین جهان است، روز لبیک گفتن به ندای بر حق ملت مظلوم فلسطین و برای بیداری جهان اسلام بنیان گذاری شده است.

بنا بر این گزارش هرساله آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس در حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین و مظلومان دنیا ملت ایران و دیگر ملل اقدام به برپایی راهپیمایی می کنند که یکی از تأثیرات این روز، یاد آوری مظلومیت ملت فلسطین برای جهانیان می باشد و برای امت و جوامع اسلامی انگیزه می دهد که صدایی باشند بر علیه ظالمین و دفاع از داعیه بر حق فلسطین تا یکپارچگی امت اسلامی همیشه پایدار باشد، هر چند ما با مردم فلسطین هیچگونه پیوند خونی نداریم، ولی بخاطر این از ملت مظلوم فلسطین فلسطین که جزئی از پیکر اسلام می باشد دفاع خواهیم کرد، دفاع می کنیم، چون پیوند ما با مردم فلسطین پیوند اسلامی است و تمام مسلمانان با یکدیگر برادر هستند.

حضرت امام خمینی (ره) روزی را بنام روز قدس، بنیان گذاشت تا جوامع اسلامی همیشه بیدار باشند و جهانیان بدانند که در اسلام وحدت رکن اصلی است و اختلافات جزئی باعث جدایی بین امت اسلامی نمی شود، یکی از تأثیرات این روز، یاد آوری مظلومیت ملت فلسطین برای جهانیان می باشد و به امت و جوامع اسلامی انگیزه می دهد که صدایی باشند بر علیه ظالمین و دفاع از داعیه بر حق فلسطین تا یکپارچگی امت اسلامی همیشه پایدار باشد.

حضرت امام خیمنی(ره) در ۱۶ مرداد ۱۳۵۸ در پیام مهمی برای اعلام روز قدس فرمود: روز قدس، روزی است که اسلام را باید احیا کرد و احیا بکنیم و قوانین اسلام در ممالک اسلامی اجرا بشود. روز قدس روزی است که باید به همه ابر قدرت‏ها هشدار بدهیم که اسلام دیگر تحت سیطره شما – به واسطه عمال خبیث شما – واقع نخواهد شد. روز قدس، روز حیات اسلام است. باید مسلمین به هوش بیایند، باید بفهمند قدرتی را که مسلمین دارند، قدرت‏های مادی، قدرت‏های معنوی مسلمین – که یک میلیارد جمعیت هستند و پشتوانه خدایی دارند و اسلام پشتوانه آنها است و ایمان پشتوانه آنهاست – از چه باید بترسند؟ … اسلام دین خدا است و باید در همه اقطار، اسلام پیشروی کند. روز قدس، اعلام یک همچو مطلبی است.

از دستاوردهای روز جهانی قدس از سوی حضرت امام(ره) و گسترش این مسأله به سایر کشورهای اسلامی این بود که، فلسطین را از مسأله‏ ای داخلی بودن، خارج و آن را به عنوان یکی از مهم‏ترین مسائل جهان اسلام، تبدیل کرد. این مسأله باعث آگاهی، بیداری و اتحاد جهان اسلام، در قبال اهداف شوم آمریکا و صهیونیسم بین‏ الملل شد و افکار عمومی جهان اسلام را به کانون این توطئه‏ ها، سوق داد.

از نتایج بزرگداشت روز قدس و اراده همه مسلمانان بر این است که شاهد افول رژیم صهیونیستی هستیم و این مسأله کم‌سابقه است که نیازمند به حمایت همه‌جانبه از امت اسلامی است تا رژیم صهیونیستی متوجه دردناک بودن این فاجعه شود تا بداند با یک مجموعه‌ای از امت اسلام مواجه است.

حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس باعث دلگرمی همنوعان فلسطینی و مایه ناامیدی دشمنان خواهد بود که ملت فهیم و مقتدر و روزه دار ایران اسلامی امسال هم با حضور پرشور و یکرنگ در روز قدس به اسرائیل هشدار می دهند که از زمان ادامه حیاتش در دنیا چیزی باقی نمانده است.

ما در راهپیمایی روز جهانی قدس با مشت هایی گره کرده شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می دهیم و روی موشک هایمان نیز این شعارها را حک می کنیم تا همه بدانند که اگر قصد ترقه بازی داشته باشند جواب آنها را با موشک می دهیم و آنها را با خاک یکسان می کنیم./

رحیم رضاخانی

  کد مطلب: 27189