امروز  چهارشنبه۲۷ تیر ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


فرماندار هریس:

ایجاد اتاق مدیریت بحران در هریس ضروری است
10 اسفند 1395
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
تقویمی ایجاد اتاق مدیریت بحران در شهرستان و پیگیری انتقال مرکز آموزش امداد و نجات استان به این شهرستان و نیز احداث انبار جمعیت هلال احمر در بخش خواجه را خواستارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا صابرتقویمی در این جلسه ضمن برشمردن حوادث غیر مترقبه و همچنین رویدادهای انسان ساختی همچون بحران دریاچه ارومیه ، خسارات وارده از اینگونه حوادث را ناشی از عدم احترام به محیط زیست و طبیعت دانست و لزوم ارائه آموزش لازم در این خصوص را از سطوح پایین آموزشی ضروری دانست .

وی، سه اصل پیش بینی ، پیشگیری و آمادگی را از ارکان پدافند غیر عامل بیان کرد واز اعضای کارگروه خواست با اخذ تدابیر لازم و اجرای برنامه های اطلاع رسانی عمومی بویژه در مناطق روستایی و تشویق مردم به بیمه مساکن و محصولات کشاورزی ، از بروز تبعات منفی بعد از حوادث پیشگیری نمایند.

 فرماندار هریس  همچنین تربیت نیروهای ورزیده و آموزش دیده در قالب همیاران هلال احمر شهرستان را که از دانش آموزان و جوانان داوطلب تشکیل شده باشد ، از اولویتهای کاری این کارگروه بیان کرد.

تقویمی در ادامه  ایجاد اتاق مدیریت بحران در شهرستان و پیگیری انتقال مرکز آموزش امداد و نجات استان به این شهرستان و نیز احداث انبار جمعیت هلال احمر در بخش خواجه را خواستار گردید.

وی،  از آمادگی بخشداریهای تابعه برای آموزش دهیاران به عنوان مسئولین مدیریت بحران روستاها خبر داد و ازبنیاد مسکن و بانک مسکن خواست به منظور تشویق مردم برای مقاوم سازی مساکن روستایی تعامل بیشتری به عمل بیاورند.

فرماندار شهرستان هریس  از امداد رسانی به بیش از ۲۱۵ نفر در برف و کولاک اخیر و اسکان ۲۰۰ نفر از گرفتار شدگان در جاده ها خبر داد و اجرای برنامه های آموزشی کوتاه مدت برای ۳۰۰ نفر و اجرای مانور درمان اضطراری را از اهم فعالیتهای  جمعیت هلال احمر هریس برشمرد.

وی همچنین اجرای طرح خادم ( خانواده آماده در مخاطرات ) و مشارکت ۲۷۰ خانواده در این طرح را زمینه ساز اجرای این طرح در کل شهرستان بیان کرد.  تقویمی در ادامه  اجرای طرح دادرس ( دانش آموزان آماده در حوادث ) در ۱۰ مدرسه در بخش مرکزی و ۵ مدرسه در بخش خواجه  را نوید بخش توسعه فرهنگ امداد و نجات در شهرستان بیان کرد.

در ادامه جلسه فرماندار هریس از لزوم شناسایی نقاط حادثه خیز و برفگیر جاده های روستایی شهرستان برای برنامه ریزی جهت احداث دیواره های حایل و رفع احتمال انسداد جاده ها در سالهای آتی به عنوان برنامه آتی راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دانست.

 

 

  کد مطلب: 25242