امروز  یکشنبه۳۱ تیر ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


وصیت نامه کوچکترین شهید شهرستان هریس:

از نهضت امام خمینی که با خون شهیدان و جان بر کفان آبیاری شده است دفاع کنید
12 آبان 1395
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
با وجود این که آوازه جانفشانی شهید محمد حسین فهمیده به عنوان کم وسن و سال ترین نوجوان شهید در جبهه های رزم در کشور مطرح شد در اما به نظر من در بین شهدای بزرگوار در واقع باید کم سن ترین شهید را از شهرستان هریس دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا    شهیدان بهلول سلیمی -رضی ستارنژاد-  جبرائیل مهدیزاده – محمد امینی – یعقوب فلاحتی – رجب چاووشی – رسول کشاورزی -علی نیکویی – میریوسف سیدلو- اکبرفصیحی – شهیداصغربدری و محمدرضاباصری از شهدای دانش آموز شهر هریس هستند و ما باید نه یکبار، بلکه چندبار باید این وصیتنامه ها  و زندگینامه های آنان را بخوانیم  تا بفهمیم که چطور جبهه برای بعضی ها دانشگاهی بود که حتی بدون گذراندن تحصیلات مقدماتی، از آن فارغ التحصیل شدند و مدرک خود را از اباعبد ا..(ع) گرفتند. و به راستی چه تفاوتی بین نوجوانان آن زمان و نوجوانان این عصر وجود دارد؟!!

با وجود این که آوازه جانفشانی شهید محمد حسین فهمیده به عنوان  کم وسن و سال ترین  نوجوان شهید در جبهه های رزم در کشور مطرح شد اما به نظر من در بین  شهدای بزرگوار در واقع باید کم سن ترین شهید  را از شهرستان هریس دانست.

طلوع دل انگیز  دانش آموز ۱۲ ساله شهید جبرائیل مهدی زاده  بیستم بهمن ماه سال ۵۰ بود  تا کلاس اول رهنمایی درس خواند و کم بضاعتی خانواده، به وی ادامه تحصیل نداد و لذا جهت کمک به خانواده یا رو یاور پدر در کشاورزی و دامداری شد .

علی رغم سن کم خود با آغاز جنگ تحمیلی در حالی که غنچه های جهاد و مبارزه را در باغ نیلوفری اندیشه  خود پرورانده  است عازم جبهه می شود  و در سال ۶۲/۱۲/۷  در جنوب جزیره مجنون کارنامه قبولی شهادت را از حضرت حق دریافت کرد.

در وصیت نامه این شهید بزرگوار امده است: از نهضت امام خمینی که با خون شهیدان و جان بر کفان آبیاری شده است دفاع کنید و تا پای جان ایستادگی نمایید جبهه ها را پر کرده و در پشت جبهه نیز با اتحاد و همبستگی وحدت را حفظ کنید.

یادش همیشه گرامی و راهش سبز و پر رهرو باد

 

  کد مطلب: 22810