امروز  چهارشنبه۲۷ تیر ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


یادواره شهدای شهر کلوانق برگزار شد
6 مهر 1395
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
به همت حوزه مقاومت خاتم الانبیاء زرنق آیین یادواره شهدای گرانقدر شهر کلوانق با حضور الیاس گل محمد زاده معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا و شرکت مسئولین ادارات ، خانواده های محترم شهداء و ایثارگران و عموم مردم در محل مسجد جامع شهر کلوانق برگزار گردید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا   سرهنگ الیاس گل محمد زاده معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا با اشاره به هشت سال دفاع مقدس گفت : دشمنان ما که با محاسبات ظاهری خود فکر می کردند هفت روزه نظام جمهوری اسلامی را ساقط خواهند کرد در مواجهه با ولایتمداری ، درایت امام راحل ، پشتیبانی مردمی و وحدت و همدلی مردم نه تنها موفق به پیشروی نشدند بلکه خسارتهای زیادی نیز متحمل گشتند .

گل محمد زاده در ادامه با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس افزود : راهبرد دشمن بعد از امضاء سند برجام کاهش قدرت بازدارندگی کشور ، حفظ و تشدید تحریمهای ظالمانه ، کاهش اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه و اجرای پروژه نفوذ است پس بنا براین زمان حال زمان هوشیاری و بصیرت است تا مبادا دشمن به هدف شوم خود دست یابد .

وی با تاکید بر اینکه عزت و احترام امروز ما و قدرت و اقتدار ما در منطقه مدیون شهدا، خانواده معظم شهدا و مردم ایران است، تصریح کرد : یکی از دلایلی که استکبار جهانی تصمیم گرفت از طریق صدام بر علیه ایران جنگ نیابتی راه بیاندازد، ناکامی در براندازی انقلاب اسلامی بود. زیرا آنها نمی توانستند مشاهده کنند که ایران با وجود قدرتهای غرب و شرق، انقلاب اسلامی را با رهبری امام (ره) و بر پایه مردم سالاری دینی ارائه کند.
معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا  به گفته صدام که جنگ با ایران برای نیروهای مسلح ما تفریح است، اشاره کرد و گفت : این امر نشان می دهد که دشمن کاملا برای حمله به ایران آماده بوده است ولی سه نکته مهم وجود دراد که دشمن از آنها غافل بود، نکاتی که در دفاع مقدس ما کاملا برجسته هستند. نکته اول، عدم شناخت صدام و استکبار جهانی از روحیه انقلابی مردم ایران است که آنها را درمانده کرد. نکته مهم دیگر مدیریت دفاع و جنگ حضرت امام خمینی (ره) است که جوانان را پرورش داد و تفکر شهادت و ایثار را احیاء کرد و در نهایت نکته سوم، حضور جوانان در قالب نیروهای مردمی و حمایت پدران و مادران از جوانان برومند ایران اسلامی.
الیاس گل محمدزاده با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه ما در جنگ انقلابمان را صادر کردیم، ادامه داد : دفاع مقدس دفاع ما از اسلام و اعتقاداتمان بود. باید دانست تا زمانی که فقیر و غنی، استکبار و مظلوم و حق و باطل وجود دارد، دفاع همچنان باقی است و درخواست شهدا و خانواده شهدا درخواست امام (ره) یعنی استکبارستیزی است. در این راه باید به سه نکته اساسی که رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) بیان فرمودند تمسک جست، یعنی اقتصاد مقاومتی، توسعه علم و حفظ روحیه انقلابی.

در پایان این مراسم سید جواد جواد زاده مشکینی از مداحان منطقه مداحی کرد.

عکاس : علی خدایی کلوانق

 

IMG_7561  photo_2016-09-27_09-33-55 photo_2016-09-27_09-34-04 photo_2016-09-27_09-34-23 photo_2016-09-27_09-34-44 photo_2016-09-27_09-34-58 photo_2016-09-27_09-35-10  photo_2016-09-27_09-35-39 ۷ ۶ ۵ ۳ ۴ ۲

  کد مطلب: 21337