امروز  دوشنبه۲۸ خرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره):

۲۸۰۲ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)شهرستان هستند
6 شهریور 1395
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
احمدی با بیان اینکه تعداد خانوارهای شهرستان2802 خانوار است گفت: در رمضان امسال مبلغی حدود 323 میلیون تومان جمع آوری شده که اگر بین تعداد خانوار تقسیم شود به هر خانوار 115 هزار تومان می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا   احمد احمدی مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار هریس پویا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت، اظهار کرد:مردم مسلمان و نوع دوست شهرستان هریس و هریسی های مقیم سایر شهرها و همچنین سایر خیرین در رمضان امسال از طریق خادمین خود در کمیته امداد مبلغ ۳۲۳ میلیون تومان در سر فصل های جداگانه پرداخت کردند.

وی تشریح کرد: از این  ۳۲۳میلیون تومان مبلغی حدود ۳۲ میلیون تومان زکات فطریه ،۱۹۲  هزار تومان سهم سادات،۵۸۳ هزار تومان کفاره غیرعمد، ۱۲۹ میلیون تومان اطعام ماه مبارک رمضان،۲۱ میلیون برای طرح مفتاح الجنه و ۳۵ میلیون برای همیان مولا  و برای محسنین ۸۴ میلیون تومتن می باشد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه زکات یک دستور دینی است گفت: زکات جمع‌آوری شده درشهرستان برای رفع فقر، امور محرومان، نیازمندان و همچنین برای ساخت، احداث و مرمت پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه هزینه می‌شود.

احمدی با بیان اینکه نقش کمیته امداد در ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی برای افراد تحت پوشش در دستور این نهاد قرار داشته  است گفت : از جمله آن می توان به اجرای طرح مفتاح الجنه و دیدار از نزدیک با مددجویان با هدف لمس و برطرف کردن مشکلات آنها اشاره کرد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان تعداد خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد شهرستان را ۲۸۰۲ خانوار دانست و گفت: اگر این مبلغ بین این تعداد خانوار تقسیم شود به هر خانوار به طور متوسط مبلغی حدود ۱۱۵ هزار تومان میرسد .

وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از کمکهای خیرین و مردم شهرستان به نیازهای بیشتر خانوارهای بیماران صعب العلاج و ایتام و خانوارهای پرعائله  گفت:  از همشهرسان محترم درخواست کرد برای اینکه کمکهایشان به نیازمندان واقعی در روستاها و مناطق دورافتاده و به طور عادلانه برسد کمکهای  خودشان را به خادمین خود درکمیته امداد  امام تحویل تا به نحو شایسته به دست نیازمندان واقعی برسد.

احمدی افزود: تعداد ۲۲۰نفر یتیم و ۷۵۰ نفر بیمار و تعداد۸۲۰ دانش آموز و تعداد ۴۳۵ نفر به عنوان خانوارهای محسنین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره ) شهرستان هریس چشم انتظار مساعدت همنوعان عزیز می باشد.

 

  کد مطلب: 20235