امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


رپیس شورای فرهنگ عمومی هریس:

خبرنگاران چشم و گوش بیدار جامعه هستند
18 مرداد 1395
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
حجت الاسلام احمدی خبرنگاران را چشم و گوش بیدار جامعه و افکار عمومی دانست و افزود: حضور خبرنگاران در بطن جامعه ضامن پیشرفت و اصلاح امور اداری و اجتماعی و خود پالایشی در جامعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا حجت السلام احمدی امام جمعه هریس در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ،  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک دهه کرامت اظهار کرد: دهه کرامت فرصت طلایی برای الگو گرفتن از سیره ائمه اطهار و مقام زن است .

وی با اشاره به جایگاه و منزلت زن در جامعه و خانواده افزود:  دهه کرامت یک فرصت طلایی است تا مقام زن بیشتر بازگو شود  وتفاوت و تبعیضی بین زن و مرد وجود دارد از بین رفته و کرامات انسانی جایگزین شود .

رییس شورای فرهنگ عمومی هریس ادامه داد: خداوند با تاکید بر اهمیت نقش زن در خانواده و جامعه ,زنان مسلمان را الگوی زنان جهان  معرفی  کرده است و در فرهنگ اسلام ناب محمدی (س) زنان دارای جایگاه  و مقام والائی هست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان هریس همچنین با اشاره به فرا رسیدن روز خبرنگار وتقدیر از زحمات این قشر سخت کوش وپرتلاش گفت: در هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

امام جمعه هریس خبرنگاران را چشم و گوش بیدار جامعه و افکار عمومی دانست و افزود: حضور خبرنگاران در بطن جامعه ضامن پیشرفت و اصلاح امور اداری و اجتماعی و خود پالایشی در جامعه است.
امام جمعه شهرستان هریس همچنین برلزوم برنامه ریزی و تشویق اقشار مختلف مردم بویژه جوانان برای تخصیص زمان کافی برای مطالعه ، تاکید کرد.

وی در ادامه  از بسته بودن مساجد سطح شهر در غیر زمان اول وقت شرعی و عدم امکان اقامه نماز توسط مسافران و گردشگران در طول روز انتقاد کرده و از هیات امنا مساجد و اداره اوقاف شهرستان خواست در این زمینه اقدام جدی به عمل آورند.

امام جمعه هریس در پایان کیفیت سیستم صوتی در برگزاری مناسب مراسم عزاداری و مناسبت ها بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: مداحان سخنرانان نیاز نیست که سیستم صوتی به داخل مجالس بیاورند و لازم است که یک نفر مسپول تنظیم این سیستم در داخل مساجد باشد و  امید است تا هیات امنای مساجد شهرستان  تمهیدات لازم را در این خصوص به عمل آورند.

 

۱ (۱) ۱ (۲) ۱ (۳) ۱ (۹) ۱ (۱۰) ۱ (۱۴) ۱ (۱۵) ۱ (۱۶) ۱ (۱۷) ۱ (۱۸) ۱ (۱۹) ۱ (۲۱)

  کد مطلب: 19893