امروز  سه شنبه۲۳ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


شاخص کل در مرز ۷۵ هزار واحدی
22 خرداد 1395
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در جریان معاملات با کاهش 766.58 واحدی به عدد 75 هزار و 109 واحد رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا به نقل از باشگاه خبرنگاران، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در ابتدای معاملات هفته جاری با کاهش۱۲۰٫۱۹ واحدی به عدد ۷۵ هزار و ۷۵۷ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات بورس تهران از ۴۲۱ میلیارد و ۵۳۶ میلیون ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۲۰۲ میلیارد و ۴۷۵ میلیون سهم اوراق بهادار طی ۳۷ هزار نوبت معاملاتی بود.

این گزارش می افزاید شاخص کل هم وزن با کاهش ۸٫۴۰ واحدی به عدد ۱۳ هزار و ۷۸۷ واحد رسید.

گفتنی است نمادهای فاراک با بیشترین اثر مثبت موجب رشد و نمادهای شبندر، خساپا، خودرو و فارس با بیشترین اثر منفی موجب کاهش دماسنج تالار شیشه ای شدند.

شاخص کل فرابورس در ابتدای معاملات روز جاری با ۵٫۴۰ واحد منفی به عدد ۸۰۲ هزار و ۹۰ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از ۲۳۴ میلیارد و ۱۱۶ میلیون ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۵۲ میلیارد و ۳۱۶ میلیون سهم طی ۱۴ هزار نوبت معاملاتی بود.

***تابلوی بورس، سراسر قرمز پوش شد

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در جریان معاملات با کاهش ۶۷۵٫۶۰ واحدی به عدد  ۷۵ هزار و ۲۰۰ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات بورس تهران از یک میلیارد و ۳۲ میلیون ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۵۴۸ میلیارد و ۶۸۳ میلیون سهم طی ۶۸ هزار نوبت معاملاتی است.
این گزارش می افزاید شاخص کل هم وزن با کاهش ۱۰۳٫۵۱ واحدی به عدد ۱۳ هزار و ۶۹۱ واحد رسید.
گفتنی است نمادهای فولاد، شبندر، خودرو، کگل، خساپا، وبملت و فارس با بیشترین اثر منفی موجب کاهش دماسنج تالار شیشه ای شدند.
شاخص کل فرابورس در جریان معاملات با کاهش ۹٫۷۰ واحدی به عدد ۷۹۸ هزار و ۶۰ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از ۷۴۸ میلیارد و ۷۰۲ میلیون ریال فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۱۲۵ میلیارد و ۸۱۹ میلیون سهم طی ۲۶ هزار نوبت معاملاتی است.

***ادامه روند کاهشی تالار شیشه ای

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در جریان معاملات با کاهش ۷۶۶٫۵۸ واحدی به عدد ۷۵ هزار و ۱۰۹ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از ۱ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی ازدست به دست شدن ۶۷۱ میلیون سهم طی ۸۰ هزار نوبت معاملاتی بود.

این گزارش می افزاید شاخص کل هم وزن با ۱۲۰٫۸۱ واحد کاهش به عدد ۱۳ هزار و۶۷۴ واحد رسید.

گفتنی است نماد فولاد، شبندر، فارس، خساپا، کگل، خودرو، وبملت با اعمال منفی موجب کاهش دماسنج تالار شیشه ای شدند.

شاخص کل فرابورس در جریان معاملات با ۱۰٫۴۰ واحد کاهش به عدد ۷۹۷ هزار و ۹۰ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از ۱ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی ازدست به دست شدن ۲۹۶ میلیون سهم طی ۳۰ هزار نوبت معاملاتی بود.

***دماسنج بورس قرمز ماند

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات با کاهش ۹۷۲٫۱۳ واحدی به عدد ۷۴ هزار و ۹۰۴ واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از ۱ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی ازدست به دست شدن ۹۹۴ میلیون سهم طی ۹۴ هزار نوبت معاملاتی بود.

این گزارش می افزاید شاخص کل هم وزن با ۱۴۹٫۴۰ واحد کاهش به عدد ۱۳ هزار و۶۴۶ واحد رسید.

گفتنی است نماد پارسان، فولاد، شبندر، فارس، خودرو، خساپا، کگل با اعمال منفی موجب کاهش دماسنج تالار شیشه ای شدند.

شاخص کل فرابورس در پایان معاملات با ۱۱٫۳۰ واحد کاهش به عدد ۷۹۷ هزار واحد رسید که براین اساس ارزش کل معاملات از ۱ میلیارد ریال فراتر رفت که ناشی ازدست به دست شدن ۳۵۸ میلیون سهم طی ۳۸ هزار نوبت معاملاتی بود.

  کد مطلب: 17897