امروز  سه شنبه۲۳ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


نهادهای فرهنگی شهرستان در ترویج ازدواج آسان چه کاری کرده اند؟
11 خرداد 1395
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
سهم نهادهای فرهنگی شهرستان در ترویج ازدواج آسان و فرهنگ سازی آن در هریس چقدر است؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا، افزایش سن ازدواج  عامل اساسی برای رفتن دختران و پسران به دنبال بی بند و باری هاست .
در جامعه ای که توقعات دختران بنا به دلایلی از جمله زیبایی طلبی، زندگی برای دیگران، تربیت و فرهنگ نادرست که متاسفانه خانواده نیز در ارائه آن نقش داشته اند، فراموش کردن الگوها و فرهنگ نابی که داشتیم، نفود فرهنگ فاسد و غلط غربی بخصوص توسط ماهواره، چشم هم چشمی، و از طرفی هزینه بسیار بالای ازدواج که تنها مقدمات آن امری مرد افکن هست، بیکاری و عدم احساس مسئولیت مسئولین و اکتفا به سخنرانی خود از عوامل مهم افزایش سن ازدواج در جامعه ما خواهد بود،
جامعه ای که کم کم از آموزه های ناب علوی و فاطمی دور شود به ناچار برای پر کردن این خلا به تصاویر و فیلم ها و آداب و رسوم غربی روی خواهد آورد.
در این مرحله است که دختر برای جلوه دادن خود و برتر نشان دادن خود به پسران و برعکس روی به چنین مدهای غربی روی می آورد تا به ناچار دیده شوند، که این دیده شدن بی بنیان خود زمینه ساز بسیاری از فساد ها در جامعه می شود.
دور نرویم در همین شهر خودمان هریس تا چه اندازه نهادهای فرهنگی در ارائه فرهنگ درست ازدواج فعال بوده اند، آیا تا به حال همین دختر و پسران رادر مجمعی جمع کرده ایم تا در مورد ازدواج اسان و فاطمی صحبت کنیم،؟
آیا تا به حال کار فرهنگی خاصی در این مورد انجام داده ایم؟
متاسفانه با اندک جلسات و سخنرانی ها خود را دلخوش کرده ایم. از این غافلیم که میلیون ها دلار برای ارائه این فرهنگ غلط توسط غربی ها هزینه می شود ولی سهم ما فقط یک سخنرانی آن هم نه برای گروه هدف بلکه برای آنهایی است که آب از سرشان گذشته است!
گاها هم که میبینیم تنبلی و سستی کرده دنبال مقصر میگردیم دنبال کسی میگردیم که متهم جلوه بدهیم غافل از اینکه خود مقصر اصلی هستیم همین استادان، معلمان، والدین، و مسئولین. یاد دارم وقتی وارد کلاس درس دانشگاه و مدرسه میشدیم اولین کلماتی که از زبان معلم و استاد ما بیرون می آمد درس زندگی بود، درس خودسازی بود، درس مهربانی و باهم بودن بود، درس سادگی و بی ریایی و بی آلایشی بود! آیا اکنون هم چنین است!؟؟؟
آیا اکنون هم مسئولین و معلمان و اساتید ما دغدغه فرهنگ، سادگی، خدمت به خلق، وجدان .. وجدان … وجدان را دارند!؟؟؟؟؟
مسلما الگوی ماکه فکر و ذکرش تجمل، خود را جلوه دادن، ریاست، ظاهرسازی باشد از اصولی که باید پیرو آن باشد دور خواهد شد. باید قبول کنیم که این جوانان به سبب ارائه الگوی غلط، کم کاری، سستی و بی توجهی هیزم ندانم کاری های ما مدعیان فرهنگ شده اند.

  کد مطلب: 17494