امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه هریس:

منتظران در زمان غیبت باید مضطر به امام باشند
30 اردیبهشت 1395
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
همایش دانشجویی و جوانان و تجلیل از جوانان برتر هلال احمر صبح امروز با محوریت جوانان و مهدویت در سالن اجتماعات هلال احمر شهرستان هریس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا ،  در این همایش حجت الاسلام حسین عبدالرحیمی نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه هریس و سخنران مراسم  ضمن تبریک فرارسیدن نیمه شعبان میلاد منجی عالم بشریت و تبریک یوم الله سوم خرداد گفت: شناخت و امام شناسی را یکی از اهم وظایف مسلمانان دانست و اظهار داشت : وقتی ایشان را بشناسیم و به صفات و خصوصیات آن حضرت آشنا شویم بهتر به وظایف خود به عنوان یک مسلمان می‌پردازیم.

 وی ادامه داد: بالاتر از امام شناسی مضطر است و منتظران در زمان غیبت باید مضطر به امام باشند و مضطر واقعی در آیه «أَمَّن یُجِیبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ وَیَکْشِفُ السُّوءَ» حضرت مهدی(عج) است که با ظهور و بیعت یارانش برای قیام آماده می‌شود.

حجت الاسلام حسین عبدالرحیمی با بیان اینکه قلب جوانان آماده پذیرش حق است تصریح کرد: ویژگی‌‌های جوان آن قدر مهم و با ارزش است که در تشکیل حکومت جهانی امام مهدی(عج) وجود یاران جوان چشمگیر و نمایان است،و در روایات آمده است که سربازان امام زمان (عج) و پیروان ایشان قبل از قیام جوانان می باشند و  یا از نظر قلب و روحی جوان هستند.

وی در ادامه به انواع مستی برای آدمی از نگاه امام علی(ع)  پرداخت و گفت:  امام علی علی (ع) می فرمایند “بر عاقل است که خود را از مستی ثروت، مستی قدرت، مستی علم، مستی مدح و مستی جوانی نگه دارد زیرا برای هریک از این ها بوی پلیدی است که عقل را می زداید و وقار را کاهش می دهد.” پس انسان باید هوشیار باشد تا آنها مدیریت کند تا از صراط مستقیم به انخراف کشیده نشود.

گفتنی است تجلیل از جوانان برتر هلال احمر ،مولود خوانی و همخوانی سرود نونهالان و غنچه های هلال احمر از برنامه های جانبی این همایش بود.

 

DSCF1364 DSCF1371 DSCF1372 DSCF1375 DSCF1377 DSCF1381 DSCF1383 DSCF1386

DSCF1394 DSCF1408 DSCF1388 DSCF1393 DSCF1401 DSCF1405 DSCF1412

 

  کد مطلب: 17037