امروز  یکشنبه۳۱ تیر ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


پنجشنبه ها با شهدای شهرستان هریس:

وصیت نامه شهید غیمت اکرمی : یاد خدا مهمترین عامل سعادت زندگی انسان است
23 اردیبهشت 1395
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
شهید غیمت اکرمی در قسمتی از وصیت نامه خود نوشته است : ای ملت مومن و ای هموطنان یک لحظه به خود آیید و فکر کنید که این دنیای فانی به چه درد می خورد، بیایید از آن دست بردارید و طمع نداشته باشید، بیایید یک لحظه خدا را یاد کنید که سعادت شما در آن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا ، آنچه می خوانید قسمتی از  وصیت نامه شهید غیمت اکرمی است  که در سال ۶۶ در سردشت به شهادت رسید.

بنام الله و بنام آنکه به ما این توفیق را داد و عطا فرمود تا ما هم در حالیکه غرق در گناه و معصیت بودیم در جبهه ی نور حضور پیدا کنیم و در موقعی که لحظه های عملیات برای ما گوشزد شد سراسر وجودم را شوق و علاقه ی دیدار معبود و معشوق فرا گرفت.

عزیزانم ؛ ای امت مسلمان همیشه خدا را ذکر کنید و نماز را احیاء کنید و مبادا از نماز دست بردارید چرا که آنچه موجب شده ما در جبهه ها بر دشمن غلبه پیدا کنیم و در تمام حرکات خود امیدوار باشیم و شیطان را از خود برانیم همانا برپا داشتن نماز و ذکر خداوند متعال است،

و اما با سلام و درود به حضرت ولی عصر(عج) و نایب برحقش امام امت به اطلاع خواهان عدل و عدالت می رسانم که همیشه برای تعجیل ظهور صاحب عصر دعا کنید و امام امت را نیز دعا کنید و او را تنها نگذارید، ای جوانان وطن اگر بتوانید زودتر برای سعادت خودتان فکر کنید و آنچه سعادت و خشنودی خدا و خودتان را برمی انگیزد همانا حضور یافتن در جبهه هاست آنکه جبهه را ندیده نمی داند که در جبهه چه می گذرد، اینجا جایی است که عاشقان الله در آن اجتماع پیدا کرده اند، بسیجیان عاشق برای رسیدن به لقاء الله صورتشان را به خاک می گذارند و از ته دل آه کشیده و می گریند، ای جوانان وطن اگر باور ندارید از نزدیک دیدن فرمایید تا بدانید که جبهه عالم دیگری است.

پدر عزیز و مادر مهربانم ، همیشه پشتیبان ولایت فقیه و پیرو امام امت باشید و مانند یک پدر و مادر شهید حرکت کنید. مادر عزیزم درست است که داغ فرزند از قلب مادر بیرون نمی رود اما باید صبر داشته باشی و الگوی بانوان زمان خود باشی و گرفتاری هایی که در دوران زندگانی برای من حاصل شده بود از روزی که مادر جان رو به جبهه گذاشتم همه ی آنها به حول و قوه ی الهی فراموش گردید و آنچه که شب و روز در اینجا به خاطر آن گریه می کردم و هر لحظه به آن علاقه پیدا می کردم همان دیدار دوست بود و رسیدن به بهترین درجه. مادر جان و پدر جان، مسئله ی مردن آن هم به حالت شهید برای هر فردی نصیب نمی شود و از روزی که قدم به جبهه گذاشتم گریه مرا فرا گرفت ولی ای کاش اینجا بودید و شور و حال فرزندتان را می دیدید که چگونه هر کس در راه معبود و معشوق خود قدم بردارد معبودش بر او تا چه اندازه شور و حال برای دیدارش عطا می فرماید. برای من گریه نکنید بلکه در دل خودتان خشنود باشید همان طور که بنده برای رسیدن به قرب خداوندی خشنود هستم.

پدر عزیز و مادر رنج دیده ام و خواهران و برادرانم آنچه را که شهید از شما انتظار آن را دارد حفظ مقام و معنویت شهید است. مادر جان می دانم چقدر دلت به حالم می سوخت ولی ای مادر مهربان و پدر عزیزم و خواهران و برادرانم واقعه ی کربلا را به یاد آورید و بگویید این فرزندان و این برادران فدای علی اکبر(ع) و فدای آن لحظه ی علی اصغر(ع) که بی خوابی می کرد و از عطش بی تابی می نمود.

ای ملت مومن و ای هموطنان یک لحظه به خود آیید و فکر کنید که این دنیای فانی به چه درد می خورد، بیایید از آن دست بردارید و طمع نداشته باشید، بیایید یک لحظه خدا را یاد کنید که سعادت شما در آن است.

ای جوانان وطن ، بیائید اگر گناه کرده اید توبه کنید، مبادا کاری کنید که وقتی نامه ی اعمالتان را امام زمان(عج) به پیشگاه خداوند می برد عرق کند، بیایید از هوی و هوس و لذات دنیوی دست بردارید و ذره ای به معنویات خود برسید.

ای عزیزان هموطن و ای مادر داغ دیده و پدر زحمت کشم و خواهران و برادرانم اگر جبهه را مشاهده می کردید و عاشقان الله را می دیدید آن وقت مسئله ی دیدار دوست و معشوق برایتان حل می شد، مادر جان مبادا بگویید که من شهید دادم بلکه بگویید شهید، شهید راه الله، راه قرآن و فدای هدف مقدس خویش است.

ای عزیزان الان به عملیات می رویم و آرزوی شهادت را در سر می پرورانم و کوچکترین واهمه ای ندارم و اگر شهید شوم این بزرگترین سعادت برای من است و بزرگترین سعادت برای خانواده ی مان است

خداحافظ ، دیدار با شوق و علاقه در قیامت در محضر خدا. خدا را از یاد نبرید، آنچه مرا دیوانه کرده همانا معشوق ماست.

خدایا  آن کس که تو را شناخت جان را چه کند           فرزند و عیال خویشتن را چه کند.

 

  کد مطلب: 16903