امروز  یکشنبه۳۱ تیر ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


پنجشنبه ها با شهدای شهرستان هریس:

شهید علی عباسی پارام : شهادت یک انتخاب است
26 اسفند 1394
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
شهید شهید علی عباسی پارام در قسمتی از وصیتنامه خود نوشته است: شهادت يك انتخاب است، انتخابى آگاهانه و مشتاقانه حركتى است شتابدار بسوى معشوق كه نصيب هر كسى نمى شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا  آنچه می خوانید قسمتی از وصیت نامه شهید علی عباسی پارام است  که در سال۶۲ در کردستان به شهادت رسید.

  بسم الله الرحمن الرحیم

حلالم کنید ، امام را دعا کنید مهدی (عج) را صدا کنید

وصیت نامه اینجانب علی عباسی پارام فرزند مظفرعباسی متولد  ۱۳۴۲ سرباز وظیفه ارتش جمهوری اسلامی ایران

ولا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتا بل احیاء عندربهم یرزقون

گمان نکنید کسانیکه در راه خدا کشته می شوند ، مرده اند بلکه زنده اند و نزد خدا روزی می خورند

با درود و سلام بر امام امت و فرمانده کل قوا حضرت امام خمینی، رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی و امید مستضعفان سراسر گیتی و مولای ایشان حضرت ولی عصر (عج) و با درود بر خانواده شهدا و رزمندگان سلحشور مقاوم جبهه های نبرد حق علیه باطل و حماسه آفرینان کفر ستیز ارتش اسلام بدین ترتیب وصیت خویش را آغاز میکنم

ما مثل حسین بن علی (ع) در جنگ وارد شده ایم و مثل حسین (ع) باید به شهادت برسیم.   (امام خمینی )

پدر و مادر عزیزم و خواهران دلبندم چنانکه خودتان ناظر و شاهد و می دانید چه قدر شهادت در راه خدا زیبااست ، مانند گل خوشبو است . من در این سرزمین آن قدر با دشمن می جنگم تا پیروزی و موفقیت نصیبم گردد یا به درجه رفیع شهادت برسم . به مادرم تبریک بگویید چونکه من به میهمانی خدا رفته ام . راستی که مرگ در راه خداچه خوب است. من فقط و فقط با عشق به لقاءا… و لبیک به فرمان روح ا… به جبهه حق علیه باطل آمده ام و اکنون برشماست که در پشت جبهه یا در خود جبهه پس از جهاد اکبر به جهاد اصغر رو آورده واتحاد خود را هر روز بیش از پیش حفظ کرده باشید . چرا که اتحاد و یگانگی موجب پیروزی و ظفر بر دشمن زبون و نفاق ، و تفرقه موجب شکست است. پس چرا شما و ما نباید اتحاد خود را حفظ کنیم حالا من عاجزانه بر شما سفارش می کنم که در همه صحنه ها حاضر باشید.

خانواده عزیزم در فراق من ناراحت نباشید چرا که شما باید در فراق شهادت من مانند حضرت زینب و لیلا و مانند حضرت حسین (ع) عمل کنید و خواهرانم، میدانم که شهادت برادر برای خواهر خیلی سخت است و از خداوند صبر و استقامت و به ویژه به مادرم خواستارم. اما باید شما بدانید که وضعیت زمانه همین مرگ سرخ را ایجاب می کند و برادرانم در شهادت برادرتان ناراحت نباشید و فقط به فکر ادامه راه مقدسی که من منتخب آن هستم باشید .

ای دوستان ارجمندم ، با ایمانی که به خدا و روز قیامت داشتم وظیفه شرعی خود دانستم که پا به عرصه جهاد بگذارم و شاید در راه خدا کشته شوم. ولی آیا کشته شدن مرا می توان شهادت نامید. خدایا ناامید نیستم ، من درخود لیاقت شهادت نمی بینم ولی آگاهم که تو توبه پذیر هستی.

برادران و دوستان همراهم، شهادت یک انتخاب است ، انتخابی آگاهانه و مشتاقانه و حرکت عاشق است به سوی معشوق که نصیب هرکس نمی شود.

ای امت حزب الله ، لازمه تداوم انقلاب شکوهمند اسلامی ما زدودن فرهنگ شرک و کفر است که سالها از طرف حکام بر ملت ما تحمیل شده بود و جایگزین فرهنگ اسلامی شده بود ولی با شناخت آن میسر است. به قرآن مراجعه و به نهج البلاغه رو آورید و با رهنمودهای روحانیت مبارز پیرو خط امام و رهبرکبیر انقلاب با این منابع گرانقدر بایستی آشنا شوید و از آن بهره برداری کنید.

اگر لیاقت شهادت را پیدا کردم و شهید شدم به هیچ عنوان ناراحت نباشید و سیاه نپوشید و هر موقع امکان داشتید در نماز جمعه شرکت کنید و در صف نمار جمعه امام را دعا کنید . در زندگی آرزوی من این بود که رهبر عزیزمان را ببینم و از نزدیک ایشان را ملاقات کنم .

در سر قبر من بنویسید : زندگی عقیده است و جهاد

خدایا خدایا تو را به جان مهدی تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

 

۵/۹/۱۳۶۲ والسلام

علی عباسی پارام.

  کد مطلب: 14768