امروز  یکشنبه۳۱ تیر ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


پنجشنبه ها با شهدای شهرستان هریس:

یادگاری شلمچه/فرازی از زندگینامه سردار شهید محمد وقاری هریس
22 بهمن 1394
Print This Post Print This Post . نظر . نظر
آنچه می خوانید قسمتی از زندگینامه سردار شهید محمد وقاری است که در 21 بهمن سال 65 در شلمچه به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا ، بمناسبت۲۱ بهمن  سالروز شهادت سردار شهید محمد وقاری هریس پنجشنبه این هفته بر آن شدیم تا قسمتی از زندگینامه این شهید بزرگوار را در سایت منتشر کنیم شهید محمد وقاری در تاریخ ۱۳۴۱ در شهرستان هریس در یک خانواده مذهبی و مومن چشم به جهان گشود و دوران کودکی را در دامان پدر و مادر تربیت یافتند و در هفت سالگی تحصیل را شروع کردند و پس از اخذ دیپلم متوسطه در اوج انقلاب بنا به نیاز وارد سپاه شدند و در حین خدمت در سپاه در دانشگاه مشغول تحصیل بودند.

فرازی از خصوصیات شهید

شهید محمد وقاری اخلاقی نیکو داشت بطوریکه همه از اخلاق بارز او تعریف و توصیف می کردند و فکر عمیق داشت  و فکر او همیشه در آینده نظام جمهوری اسلامی بود.

فرازی از فعالیتهای مبارزاتی شهید

فعالیتهای سیاسی و اجتماعیش را همراه انقلاب آغاز کرده و در تظاهرات و راهپیمایی مخلصانه به انبوه مردم به پا خواسته و بر علیه طاغوت و طاغوتیان مردم را اشاره می کرد و با شروع جنگ تحمیلی او همچون دیگر برادران سپاهی آماده حضور در خطوط مقدم جبهه شدند و مدتها در دیار عاشقان مشغول نبرد شدند .

خاطراتی از دوران حضور در جبهه

با شروع جنگ تحمیلی او رهسپار جبهه های جنگ شد و با توجه به اینکه آشنایی کامل به کاربرد سلاحها داشتند برای رفتن به جبهه داوطلب شدند و  بنا به اظهار یکی از همرزمان شهید ، مسئولین نظامی گفتند که بهتر است شما به آموزش نظامی براردان بپردازید و در پشت جبهه خدمت کنید . جواب داده بودند اگر قرار بود تنها آموزش بدهم به جای دیگری می توانستم بروم . من آماده ام که به جبهه بروم و در جبهه خدمت کنم و نامبرده طبق روایت همرزمانش مسئول پیک اطلاعات تیپ حضرت قائم (عج) بود و بالاخره در مورخه ۲۱/۱۱/۶۵ دراثر اصابت ترکش خمپاره با یک نفر از همرزمانش به خاک خونین جنوب غلطید و چشم از جهان فرو بست .

روحش شاد،راهش پررهرو،یادش همیشه در دل و شفاعتش شامل حالمان باشد

گالری عکس همرزمان سردار شهید وقاری هریس

برای مشاهده تصاویر در ابعاد بزررگتر بر روی عکس مورد نظر کلیک شود.

 

 

۲۲۰ ۲۳۱ ۲۴۱ ۲۵۰ ۲۶۴ ۲۸۸ ۲۹۲ ۲۹۶ ۲۹۷ ۲۹۸ ۲۹۹ ۳۰۰ ۳۰۱ ۳۰۵ ۳۰۶ ۳۰۸ ۳۰۹ ۳۱۰ ۳۱۱ ۳۱۴ ۳۱۵ ۳۱۶ ۳۱۹ ۳۲۰ Picture 293

 

 

 

  کد مطلب: 13483