امروز  پنج شنبه۲۵ مرداد ۱۳۹۷
لوگوی سایت

پایگاه خبری هریس پویا


سایه سنگین محرومیت برسر «هریس»/خیابان هایی که ترمینال شده اند
28 دی 1394
Print This Post Print This Post یک نظر یک نظر
ترمینال به عنوان یکی از فضاهای مورد نیاز برای خدمت دهی مطلوب به مسافران در شهرمان مورد نیاز است. به گفته شهروندان هریسی متاسفانه مشکل نداشتن ترمینال مناسب سالها است که ادامه دارد و همچون یک مساله لاینحل گریبان شهروندان بویژه مسافران را می‌فشارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هریس پویا  با ورود به شهرستان هریس خیلی محرومیتها به چشم می خورد و در دید اول هر رهگذری به شهرستان  بودن این مکان شک می کند چرا که یک روستا وقتی به عنوان شهرستان تعیین می شود  باید ملزومات شهری نیز برای رفاه حال شهروندان آن فراهم شود و نه فقط نام یک شهر را به یدک بکشد. نبود ترمینال در میدان مومنلو شهرستان تجمع ماشین های رانندگان که از هر سو با صدای تبریز ،تبریز  برای پیدا کردن مسافر چهره شهر را زشت می کند.

راننده‌های کلافه‌ای که هم دنبال مسافرند و هم دنبال ماشینهای شخصی که مسافران را نبرند و مسافران ساک به دست در سرما دنیال ماشینی که ظرقیت یک نفر داشته باشد تا باز هم به دنبال مسافر خیابان های هریس را نگردد,رانندگانی که بدون نوبت هر کدام یک مسافر را با خود به همراه دارد و دنبال تکمیل صندلی های ماشین خود هستند تا پس از تکمیل حرکت کنند و مسافری که حوصله اش سر رفته از بس با راننده به دنبال مسافر خیابان گردی میکند، مسافرانی که می‌خواهند زمان دقیق رفت و برگشت خود را بداننند نمی‌تواننند این اطلاعات را به دست آورد.

حالا این مسافران سرگردان، راننده‌های کلافه، ماشینهای منتظر و سرمای هوا و خیابانهایی که ترمینال شده‌اند.

یکی از شهروندان هریسی در مصاحبه با هریس پویا  با گلایه از وضعیت موجود گفت: ساعت ۹ صبح دیروز به قصد رفتن به تبریز از خانه بیرون آمدم به میدان مومنلو که رسیدم دیدم  هر راننده یک نفر را سوار کرده و به دنبال مسافر می گردند چون کارم در تبریز واجب بود به ناچار سورا ماشین شدم و چون ظرفیت ماشین کامل نشده بود راننده به دنبال مسافر بود  بالاخره حدود نیم ساعت که ظرفیت ماشین تکمیل شد به طرف تبریز حرکت کردیم. آبا اتلاف وقت هر یک از مسافران حق الناس نیست؟

وی افزود:  کمتر کسی در زمستان پیدا میشود که حال و هوای ایستادن در سوز و سرما را داشته باشد تا منتظر این باشد که کدام یک از رانندگان ظرفیت یک نفر رادارند با او به مقصد برسد  ولی هر روز و هر شب “چهار راه مومنلو ” داستان دیگری دارد  مسافران در روزهای سرد زمستان و در فصل گرم تابستان چه می کشند؟

 

نداشتن ترمینال برای جابجایی امن مسافران تنها گوشه ای از مشکلات همشهری های هریسی می باشد در این شهرستان بنا به گفته همشهری ها فقط یک مینی بوس ویژه کارمندان(تبریز -هریس) فعالیت میکند و بفیه مجبورند با خورورهای شخصی که معلوم نیست از کجا آمده اند جا به جا شوند

حرف آخر:

مسئولان بدانند جابجایی امن و مطمئن حق هر مسافر است که در شهر هریس  بدلیل نداشتن ترمینال از آن محروم هستند. در اینجا مسئله دیگر نداشتن بیمه مسافر در حین سفر و جابجایی توسط خودروهای شخصی در مسیرهای برون شهری می باشد .و خودروهایی بدون تاییدیه  مسافران را جابجا می کنند.

این مشکل که همیشه در مقابل چشمان مسئولان است ولی به نظر می‌رسد برای دیدن آنها باید چشمها را شست تا آنها را دید.البته ناگفته نماند که پارسال مکانی  جنب اداره  بنیاد شهید شهرستان در نظر گرفته شد و رانندگان به نوبت مسافران را سوار می کردند و به مقصد می بردند اما نمی دانیم که چرا این طرح به زودی حذف شد  در هر حال  لازم است تا مسئولان شهرستان هریس و استان آذربایجان شرقی  در جهت رفع این مشکل مهم شهروندان تدبیری بیندیشند.

۳ ۲ ۱

 

  کد مطلب: 11265  
ناصح

عالی بود انشاالله که مسوولان ببینند و چاره ای پیدا شود که البته این گوشه ای از مشکلات شهر هست